Strona głównaLekiKreon Travix - opinie, dawkowanie, czy jest dostępny bez recepty?

Kreon Travix – opinie, dawkowanie, czy jest dostępny bez recepty?

Kreon Travix to preparat leczniczy często stosowany przy problemach z trzustką, oraz problemach trawiennych spowodowanych chorobami trzustki. Preparat pomaga w walce z zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki, zwiększając ilość produkowanych przez nią enzymów, co przekłada się na właściwe trawienie tłuszczów, białek i węglowodanów. Produkcja enzymów, którą reguluje preparat Kreon Travix, może później okazać się pomocna w leczeniu ostrego zapalenia trzustki, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. Podłoże leku wskazuje to, że mieszanina enzymów trawiennych są znane pod inną nazwą – pankreatyna. Składniki preparatu są powoli uwalniane do jelit, co sprawia, że lek jest mało inwazyjny.

Kreon Travix – opinie na forum

Opinie Na forum zgodnie głoszą, że preparat Kreon Travix sprawdza się jeśli zachodzi potrzeba regulowania enzymów w organizmie, oraz działa leczniczo na zaburzenia trawienia tłuszczów, białek czy węglowodanów. Kreon Travix otrzymuje sporą ilość dobrych opinii na forum. Osoby, które poddawały się kuracji tym lekiem, w zdecydowanej większości zgadzają się co do tego, że preparat spełnia swoje zadanie. Zdaniem wielu poza skutecznością i szybkością działania preparatu, jego największą zaletą, jest to, że jest jednym z najbezpieczniejszych środków leczniczych przeznaczonych do leczenia trzustki, dostępnych na rynku. Lek może być również stosowany przez osoby każdej grupie wiekowej, co bez wątpienia stanowi jego wielką zaletę. Skutki uboczne nie pojawiają się często i są zazwyczaj mało uciążliwe. Preparat Kreon Travix za zgodą lekarza, może być stosowany przez długie okresy czasu, nie powodując tym po żadnych spustoszeń w organizmie. Najczęściej spotykane negatywne opinie, dotyczą ceny preparatu, oraz faktu, że nie jest to lek refundowany.

Kreon Travix – dawkowanie

Lek Kreon Travix przyjmuje się doustnie, najlepiej tuż po dużym posiłku, dzięki czemu enzymy zawarte w preparacie dokładnie miksują się z pokarmem. Dawka ustalana jest przez lekarza, który decyduje, co jest odpowiednie dla organizmu, biorąc pod uwagę czynniki takie jak: wiek pacjenta, rodzaj choroby, oraz masa ciała pacjenta. Sposób leczenia każdego problemu jest indywidualny w zależności od pacjenta, jednak zwyczajowo w przypadku osób dorosłych zaleca się dawkę od 10000 do 20000 jednostek lipazy, zawartych w preparacie. Kapsułki połyka się całości, popijając je dużą ilością wody. Podczas stosowania środka leczniczego Kreon Travix, powinno się spożywać duże ilości płynów dziennie. Należy zapoznać się sprzeciw wskazaniami dotyczącymi stosowania i dawkowania leku. Preparat może powodować szereg skutków ubocznych, takich jak wzdęcia czy biegunka, czy też nudności oraz wymioty. Rzadziej można spotkać się z reakcjami alergicznymi takimi jak wysypka, lub świąd, a także obrzęk ust lub niewielkie trudności z oddychaniem. W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników należy skonsultować się z lekarzem. Lek Może być stosowany przez karmiącą matkę, jednak nie powinno się kontynuować kuracji preparatem, bez zgody lekarza jeśli pacjentka jest w ciąży.

Kreon Travix a cukrzyca

Niektóre odmiany cukrzycy, takie jak cukrzyca insulinozależna, są bezpośrednio powiązane z działaniem trzustki. Lek Kreon Travix reguluje wytwarzanie się enzymów, wpływa więc też na insulinę, niektórzy lekarze więc mogą zalecić kurację wspomagającą, tym właśnie lekiem. Przed zdecydowaniem się na terapię preparatem Kreon Travix, należy bezwzględnie skonsultować to z lekarzem.

Kreon Travix – zamiennik

Zamienniki preparatu Kreon Travix muszą zawierać w sobie tę samą substancję aktywną, w tym przypadku pankreatynę. Powinny też po być dostępne w tej samej formie, w tym przypadku po są to kapsułki. Zamienniki powinniśmy stosować tylko i wyłącznie za zgodą lekarza, mając pewność, że nie jesteśmy uczuleni na żadne substancje pomocnicze zawarte w preparacie. By lek mógł być nazwany odpowiednim zamiennikiem, powinien mieć taką samą lub podobną ilość substancji czynnej. Jednym z najlepiej dostępnych zamienników środka leczniczego Kreon Travix jest preparat Kreon 25000, w postaci kapsułek. Tę samą substancję czynną zawierają również leki Lipancrea 16000 oraz Neo-Pancreatinum Forte. Neo-Pancreatinum Forte jest lekiem wydawanym bez recepty.

Kreon Travix bez recepty

Lek Kreon Travix 150mg w opakowaniu o pojemności 50 tabletek jest wydawany bez recepty. Przed zdecydowaniem się na kurację lekiem powinno się zasięgnąć opinii lekarza, po uprzednim poinformowaniu go o alergiach, czy też stosowanych lekach.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE