Strona głównaPoradyKiedy wybielanie zębów ma sens?

Kiedy wybielanie zębów ma sens?

Nie da się ukryć, że w naszym społeczeństwie, wygląd odgrywa bardzo duże znaczenie. Już w młodym wieku przesadnie przejmujemy się tym, czy aby na pewno wpisujemy się w “standardy” i nikt nie będzie nas za nic krytykował. Jeżeli więc nawet w podstawówce jest to dla nas trudna kwestia – nic więc dziwnego, że osoby dorosłe przeznaczają na to jeszcze więcej czasu i funduszy. Za wszelką cenę staramy się wyglądać dobrze. Czasami jednak nasze starania idą w złym kierunku – w szczególności, jeżeli chodzi o dbanie o nasze uzębienie. 

Z zewnątrz faktycznie w pierwszej kolejności widzimy kolor naszych zębów oraz ich kształt – ale jeśli wyglądają one dobrze to wcale nie oznacza to, że są zdrowe. A ludzie bardzo często przychodzą do gabinetu stomatologa z prośbą o wybielanie zębów – nie wspominając w ogóle o tym, że chcieliby również naprawić ubytki czy pozbyć się kamienia nazębnego. Wybielanie zębów to oczywiście nic złego i możemy z tego korzystać – ale zalecane jest to dopiero wtedy, gdy upewnimy się, że nasze zęby są po prostu zdrowe. Jeżeli zrobimy to inaczej to będziemy tak naprawdę tylko ukrywać problemy, które w końcu trzeba będzie i tak wyleczyć. Czy nie lepiej zająć się tym od razu?

Najpierw profilaktyka 

Skup się przede wszystkim na tym, aby bywać u stomatologa tak często, jak to tylko możliwe – wtedy będzie on mógł znaleźć ubytki w ich początkowej fazie, a leczenie będzie szybkie i stosunkowo tanie. Nie czekaj, aż pojawi się już ból czy nieprzyjemny zapach – wtedy na pewno cały ten proces mocno się komplikuje. Dzięki temu nie będziesz też cały czas obawiać się, że czeka Cię nieprzewidziany wydatek czy nagły ból – regularne kontrolowanie swoich zębów daje nam poczucie kontroli, a to zawsze się przydaje w naszym codziennym życiu. Dopiero w momencie, gdy będziesz mieć świadomość, iż nie musisz na chwilę obecną leczyć swoich zębów – wtedy przyjdzie czas na ich wybielanie. Jest to przecież coś, co robimy praktycznie tylko ze względów estetycznych.

Czy wybielanie zębów jest skuteczne? 

Wszystko zależy tutaj tak naprawdę od tego, gdzie będziemy wykonywać nasze wybielanie zębów. Jeżeli robimy to sami w domu i przy pomocy zakupionych wcześniej nakładek – efekty raczej nie utrzymają się długo i możemy przypadkiem uszkodzić sobie szkliwo. Jeżeli jednak wybielanie zębów odbędzie się w profesjonalnym gabinecie i skonsultujemy ze specjalistą wszystkie dostępne sposoby – wtedy efekt końcowy na pewno nas zadowoli.  

Koniecznie przygotujmy się tutaj na większy wydatek i konieczność wybrania się na kilka wizyt – być może przez pewien czas będziemy musieli także zrezygnować z niektórych potraw, które mogą popsuć efekty wybielania. To ważne, bo szkoda wydawać pieniądze tylko po to, aby potem to zaprzepaścić. Ludzie jednak w zdecydowanej większości są zadowoleni z tego, że zdecydowali się na wybielanie zębów – na pewno dodaje im to pewności siebie. Leczenie powinno powierzyć się specjalistom. We Wrocławiu ( jest to klinika stomatologiczna Acusdent. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE