Strona głównaChorobyJakie leki na katar przydadzą się w przypadku problemu z zatokami?

Jakie leki na katar przydadzą się w przypadku problemu z zatokami?

Leczenie objawów zatkanego nosa może być koniecznością wynikającą z kilku rzeczy. Może to spowodować zarówno zwykłe przeziębienie, jak i zapalenie zatok. W takim przypadku zazwyczaj sięga się po preparaty przeciwbólowe, przeciwzapalne, udrażniające zatoki.

Co stosuje się na udrażnianie nosa?

Często stosowane są jednak maści, sztyfty i tabletki, których celem jest ułatwienie oddychania, a także zmniejszenie obrzęku błon śluzowych, wspomagających odpowiednie funkcjonowanie zatok i nosa. Najczęściej jednak wybiera się odpowiednie spraye na katar, które można dostać na stronie internetowej: https://www.oleofarm24.pl/pol_m_Zdrowie_Na-katar-458.html. Udrażnianie i oczyszczanie jamy nosowej oraz zatok jest kluczowe, jeśli chcemy cieszyć się możliwością spokojnego, nieskrępowanego oddychania. To zaś jest istotne, jeśli nie chcemy zachorować. To właśnie nos odpowiada za filtrowanie powietrza i powstrzymywanie bakterii i drobnoustrojów przed dostaniem się do naszego organizmu. Zatkany nos sprawia, że oddychamy ustami, co otwiera drogę dla chorobotwórczych mikroorganizmów.

Dlaczego warto wybrać spray na katar?

Postawienie na skuteczny spray na katar jest kluczowe, jeśli zależy nam na szybkim udrożnieniu nosa. Zazwyczaj takie spraye pozwalają na głębokie oczyszczenie nosa oraz znormalizowanie środowiska śluzówki nosowej. Dzięki takim sprayom możliwe jest skuteczne usuwanie wydzieliny nosowej oraz wymywanie alergenów, kurzu i pyłków. Nie zawsze jednak można wybrać najmocniejsze preparaty. W przypadku wielu osób, a także dzieci rozwiązaniem są łagodniejsze spraye do nosa. Dzięki naturalnemu składowi można połączyć efektywność stosowania preparatu z jednoczesnym bezpieczeństwem i możliwością rzeczywistego uniknięcia dostarczenia organizmowi dodatkowych alergenów, które mogą pojawiać się w postaci konserwantów obecnych w niektórych specyfikach.

Chore zatoki – jak je leczyć?

Problem chorych zatok nieodmiennie oznacza problem zatkanego nosa, a zatem i kataru. Z pewnością katar zatokowy jest niezwykle specyficzny, ponieważ charakteryzuje go lepka, gęsta wydzielina z nosa, która może być zarówno biała, żółta, jak i zielonkawa. Niestety, jest to też często mylone z nieżytem nosa wywołanym wirusem lub bakteriami. W przypadku problemu z zatokami pojawiają się również objawy takie jak:

  • podwyższona temperatura,
  • ból gardła,
  • wyciek z nosa,
  • ból głowy,
  • uczucie ciężkości w zatokach.

Leczenie chorych zatok opiera się na stosowaniu preparatów chroniących drogi oddechowe, ich śluzówkę, a także wspomagające układ odporności. Najczęściej stosuje się wyciągi z ziół i roślin oraz witaminę C.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj