Strona głównaPoradyJaki wpływ na zdrowie ma picie herbaty?

Jaki wpływ na zdrowie ma picie herbaty?

Zwykle ludzie dzielą się na kawoszy i miłośników herbaty, chociaż zdarzają się osoby uwielbiające oba napoje. Niewątpliwie zarówno jeden, jak i drugi napój ceni się za smak oraz niepowtarzalny aromat. Produkty ekologiczne, takie jak np. herbaty Dary natury poza tymi walorami mogą też pozytywnie wpływać na zdrowie. Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób – przeczytaj ten artykuł.

Siła płynąca prosto z natury

Zalety picia herbaty jest więcej, niż może nam się nam wydawać. Większość z nich ma związek z polifenolami, w które herbaty obfitują. Te substancje (szczególnie katechiny) to organiczne związki chemiczne o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Dzięki nim herbata działa przeciwbakteryjnie, wzmacnia organizm, dodaje energii, a w związku z tym jest w stanie hamować rozwój drobnoustrojów. Ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, ponieważ obniżając cholesterol, zwiększa przepustowość naczyń krwionośnych i niweluje ryzyko zawału serca. Teina, czyli naturalny stymulant obecny w herbacie, wspomaga pracę układu nerwowego. Dzięki niej naczynia krwionośne w mózgu poszerzają się, przepływ krwi i transport tlenu jest zwiększony, co pomaga wzmacniać koncentrację. Jeśli zdecydujemy się na herbaty Dary natury oprócz klasycznych właściwości zdrowotnych herbat, zyskamy też najwyższą jakość produktu, dzięki naturalnemu, pozbawionego chemikaliów procesowi ekologicznej produkcji.

Wybierz herbatę dla siebie

Oprócz uniwersalnych prozdrowotnych działań każdy gatunek herbaty ma swoje unikalne właściwości. Wysokiej jakości, aromatyczne herbaty Dary natury przypadną do gustu miłośnikom tego naparu. Co ciekawe czarna i zielona herbata powstają z tej samej rośliny, ale różnią się właściwościami ze względu na odmienny sposób wytwarzania. Za najzdrowszą herbatę uważana jest zielona, ponieważ nie jest poddawana procesowi fermentacji, a jej liście są tylko suszone. Dzięki temu zachowuje maksymalną ilość przeciwutleniaczy, które przekładają się na niższy cholesterol, lepsze spalanie tłuszczy i wolniejszy proces starzenia się tkanek. 

Odkryj alternatywne opcje

Czarna herbata ma wysoką zawartość teiny, dlatego działa silnie pobudzająco, wspomaga też trawienie i poprawia krążenie krwi. Yerba Mate z kolei stymuluje przemianę materii, poprawia koncentrację i nastrój, a przy tym oczyszcza z toksyn, dodając sił. Oprócz wspomnianych klasyków w ofercie herbat Dary natury znajdziemy propozycje sprofilowane pod konkretne dolegliwości np. na zgagę, na odkwaszenie organizmu czy redukcję masy ciała.

Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here