Strona głównaDietaJak zlikwidować drugi podbródek?

Jak zlikwidować drugi podbródek?

Podwójny podbródek jest bardzo trudny do ukrycia, przez co stał się ogromnym problemem wielu kobiet. Niestety wraz z wiekiem skóra się starzeje, a tkanki tłuszczowej przybywa – jest to fizjologiczny proces, którego nie da się oszukać. Jednak każda kobieta chce wyglądać pięknie i zjawiskowo w każdej sytuacji (niezależnie od wieku!). Dlatego drugi podbródek jest kompleksem wielu kobiet starających się go wyeliminować. Jak usunąć drugi podbródek i pozbyć się tego problemu?

Drugi podbródek – przyczyny

Aby dowiedzieć się, jak zlikwidować drugi podbródek warto dowiedzieć się czym jest i jak powstaje. Podwójny podbródek jest to nic innego jak tkanka tłuszczowa znajdująca się pod skórą, która zmniejszyła swoją elastyczność. Istnieją różne przyczyny obecności drugiego podbródka, które nie zawsze związane są z wiekiem czy nadwagą. Drugi podbródek u szczupłej osoby to również coraz częste zjawisko. Zwłaszcza u takich osób podwójny podbródek jest bardzo problematyczny (zwany również drugim podbródkiem). 

Przyczynami jego obecności mogą być zaburzenia hormonów, wieloletnie poruszanie się z opuszczoną głową i szyją, skłonności genetyczne czy nawet osłabienie włókien kolagenowych znajdujących się w skórze drugiego podbródka. Przyczyną ostatniego punktu może być nawet odwodnienie! Więc jak zlikwidować drugi podbródek?

Jak usunąć drugi podbródek – ćwiczenia 

Drugi podbródek u szczupłych osób, ale również tych otyłych można usunąć poprzez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Trzeba tutaj wiele regularności i cierpliwości, ale efekty bywają zaskakujące! Przede wszystkim warto na początku skupić się na utrzymywaniu spionizowanej postawy podczas wykonywania codziennych aktywności. Bieganie, chodzenie czy nawet siedzenie powinno towarzyszyć cały czas wyprostowanej głowie. Niektóre metody mówią, że należy patrzeć prosto na horyzont, aby nauczyć się trzymać wyprostowaną głowę. Z pewnością początki bywają ciężkie, jednak z czasem będzie coraz łatwiej! 

Jak usunąć drugi podbródek – masaż

Podwójny podbródek można starać się usunąć poprzez wykonywanie odpowiedniego masażu. Zwłaszcza w przypadku drugiego podbródka u szczupłej osoby warto spróbować tej metody. Cały masaż ma na celu poprawę elastyczności i napięcia skóry, która będzie lepiej przylegać do szczęki i szyi. Masaż wykonuje się za pomocą złożone w dłoń pięści. Jednak można znaleźć specjalne urządzenia do masażu, które również są dobrym rozwiązaniem.

Dieta 

Dieta jest również bardzo ważnym aspektem zwłaszcza u osób, które posiadają drugi podbródek i nadwagę. Niestety nadwaga wpływa negatywnie na wiele aspektów codziennego życia. Dieta redukcyjna potrafi zdziałać cuda. Bowiem w podbródku znajduje się praktycznie czysty tłuszcz! Jednak podczas tej metody należy być bardzo cierpliwym i spokojnie redukować nadmiar kilogramów, aby skóra mogła się przyzwyczajać do takiego stanu rzeczy. Dodatkowo często podbródek „schodzi” jako ostatni dlatego nie należy się poddawać w trakcie walki. 

Zabiegi na drugi podbródek 

Gdy poprzednie metody nie działają można spróbować sięgnąć po pomoc specjalistów. Są nią zabiegi na podbródek przeprowadzane w specjalnych klinikach/gabinetach estetycznych. Do najpopularniejszych zabiegów na drugi podbródek należą:

-Lipoliza iniekcyjna – to zabieg na podbródek, który jest niezwykle szybki. Jest bezpieczny i niezwykle mało inwazyjny. Bowiem nie wykorzystywane są tutaj żadne skalpele, które przerywają ciągłość tkanki skórnej. W trakcie trwania tego zabiegu na podbródek do jego wnętrza za pomocą strzykawki z igłą wprowadzany jest specjalny płyn rozpuszczający tkankę tłuszczową. Aby lipoliza iniekcyjna była skuteczna zabieg należy regularnie powtarzać co około miesiąc. Tylko wtedy uzyska się piękną, ale i trwałą linie pod swoją brodą. Dlatego trzeba wykazać się tutaj cierpliwością.

-Nici liftingujące – to zabieg na drugi podbródek, który jest szczególnie polecany dla osób szczupłych, które mają problemy z podwójnym podbródkiem. Jednak tak naprawdę może do niego przystąpić każdy. Nici liftingujące są wprowadzane pod powierzchnię skóry podtrzymując zwisającą skórę. W wyniku tego efekt jest błyskawiczny i utrzymuje się nawet do 2 lat. Mimo, że brzmi to bardzo inwazyjnie to po zabiegu nie zostają żadne blizny. 

-Ujędrnienie podbródka. To zabieg bardzo mało inwazyjny prowadzący do ujędrnienia skóry i odzyskania jej elastyczności. Stosuje się nakłucia igłami i podgrzewanie tkanek usprawniające regenerację tkanki skórnej. Tutaj również potrzeba regularności i serii zabiegów. Jednak efekty bywają widoczne już po kilku zabiegach! 

Drugi podbródek – zabiegi, cena 

Wiele osób zastanawia się ile zapłaci za likwidację drugiego podbródka. Zabiegi cenowo różnią się od siebie. Przykładowo metoda liposukcyjna może kosztować od 1500zł do nawet 6000 złotych. Zależy to przede wszystkim od renomy salonu, lokalizacji i doświadczenia osoby wykonującej zabieg. 

Drugi podbródek u mężczyzn 

Problem drugiego podbródka u mężczyzn jest również bardzo częsty. Nie tylko kobiety mają z nim kłopot. Drugi podbródek u mężczyzn można starać się usunąć tymi samymi metodami, które zostały przedstawione w treści niniejszego artykułu. 

Artykuł sponsorowany

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE