Strona głównaOpinieItami plastry - stosowanie, zamiennik, opinie

Itami plastry – stosowanie, zamiennik, opinie

Kontuzje czy urazy kostno stawowe dość często mają miejsce w trakcie spędzania czasu na wolnym powietrzu. Przeważająca część takich sytuacji stanowią lekkie urazy, które ostatecznie kończą się na stłuczenia, czy też pojawieniu się siniaków. Oczywiście zdarzają się też takie urazy, które kończą się na poważnych złamaniach czy zwichnięć, w tym przypadku czeka nas wizyta w szpitalu. Bez względu na wszystko, jaka kontuzja miała miejsca, szybka reakcja to klucz do tego, aby uniknąć bólu i ryzyka, które jest związane z wystąpieniem dalszych powikłań. W związku z tym na rynku istnieje wiele preparatów czy plastrów, które działają miejscowo, a ich stosowanie pozwala zniwelować pojawiający się ból. W dalszej części wpisu omówimy jeden z takich preparatów, czyli Itami plastry. Sprawdzimy, jakie są opinie na jego temat, zapoznamy się z ulotką, dowiemy się, jaka jest jego cena i wyjaśnimy jak stosować te plastry.

Itami plastry – opinie, ulotka

W takim razie czym są Itami plastry i jakie można znaleźć opinie na jego temat? Itami to środek leczniczy w formie plastrów, które zawierają diklofenak 140mg. Przede wszystkim preparat ten jest głównie stosowany na tych miejscach, w których występuje stan zapalny i uporczywy ból. To, co charakteryzuje te plastry to działania przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne, w związku z tym w sieci znaleźć można pozytywne opinie o Itami. Dodatkowo lek ten jest niesteroidowym preparatem, który jest przeznaczony do stosowania miejscowego. Itami plastry hamują objawy w postaci bólu, które są wywoływane przez takie czynniki jak stan zapalny czy opuchlizna.

Jak działają plastry Itami? W składzie tego preparatu znajduje się substancja diklofenak, która po zastosowaniu miejscowego, wykazuje powolne wchłanianie i do tego niecałkowite. Po kontakcie ze skórą substancja ta ulega wchłonięciu, w ten sposób, w naskórku tworzy się tzw. depozyt, w rezultacie substancja jest przekazywana dalej do przedziału naczyniowego. Cały proces wchłaniania tej substancji jest niezwykle efektywne, dlatego dość często spotyka się pochlebne opinie na temat tego preparatu. 

Oczywiście przed zastosowaniem tych plastrów należy zapoznać się z ulotką, która jest dołączona do każdego opakowania, dodatkowo producent udostępnia ulotkę na swojej oficjalnej stronie, skąd można pobrać pełną ulotkę. Poza istotnymi informacjami nt. Itami plastry, znajdują się również informacje o skutkach ubocznych, przeciwwskazaniach i o tym, jaki wpływ ma preparat na prowadzenie pojazdów. Przechodząc do skutków ubocznych po zastosowaniu plastrów, wymienia się takie objawy jak wysypka, zapalenie skóry, czy reakcje alergiczne w miejscu, w którym się stosowało te plastry. Dodatkowo mogą pojawić się nadwrażliwość i obrzęki. W tym przypadku po pojawieniu się takich objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania i wyda opinie nt. problemu. Najczęściej takie problemy mogą pojawić się w momencie kiedy plaster Itami jest stosowany na dużych powierzchniach i utrzymywany przez dłuższy czas niż zaleca producent.

Itami plastry – jaka cena?

Preparat ten jest powszechnie dostępny w każdej aptece bez recepty, nie jest refundowany przez NFZ. Cena za opakowanie Itami plastry, w którym znajduje się 10 sztuk to koszt około 50 złotych. Cena jest w głównej mierze zależna od punktu sprzedaży.

Itami plastry – jak stosować?

W takim razie jak stosować Itami plastry? Preparat ten należy stosować według zaleceń, które znajdują się na ulotce. W razie jakichkolwiek wątpliwości, które pojawią się w trakcie stosowanie, należy skontaktować się z lekarzem. Ulotka zawiera informacje o tym, że rekomendowana dawka to dwa plastry na dobę. Itami plastry należy stosować na miejsca, w których pojawia się ból, pamiętaj, że jeżeli urazów jest kilka, to można leczyć tylko jedno bolące miejsce.

Dodatkowo Itami plastry nie są zalecane osobom, które nie ukończyły 16 roku życia. W przypadku osób, które ukończyły ten wiek i stosują preparat przez siedem dni, a mimo wszystko objawy cały czas się nasilają, należy skonsultować to z lekarzem.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE