Strona głównaLekiIrigasin - jakie pojawiają się opinie lekarzy w sieci?

Irigasin – jakie pojawiają się opinie lekarzy w sieci?

Zatkany nos i zatoki to nieprzyjemna dolegliwość, często towarzysząca przeziębioniom, czy zapaleniu zatok. Jednym z lepszych preparatów, który działa wspomagająco w tego typu objawach jest Irigasin. Jest to zestaw do płukania nosa i zatok, który składa się z irygatora ( miękka butelka zakończona ergonomicznym aplikatorem) i 12 saszetek, z których przygotowuje się, w zależności od potrzeby, roztwór izotoniczny bądź hipertoniczny. W tym artykule dowiesz się, jakie panują opinie na forum na temat Irigasinu Zatoki, jaka jest cena Irigasinu do płukania zatok, jakie opinie posiada Irigasin Junior, jakie są opinie lekarzy na temat tego wyrobu medycznego. 

Irigasin Zatoki – jakie opinie panują na forum?

Zastanawiasz się, jakie opinie na forum posiada Irigasin Zatoki? Czy ten preparat jest skuteczny? Irigasin zatoki jest opiniowany jako bardzo dobry środek, który rozpulchnia zalegającą wydzielinę, tym samym powodując udrożnienie dróg oddechowych. Izotoniczny roztwór chlorku sodu ma za zadanie oczyścić nos z wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów. Oprócz tego działa pielęgnująco na błonę śluzową nosa i zatok. Długotrwały katar bardzo wysusza śluzówkę, dlatego też Irigasin Zatoki świetnie sprawdza się w celu jej nawilżenia. W przypadku hipertonicznego roztworu chlorku sodu, oprócz działania oczyszczającego, ma właściwości osmotyczne, co oznacza, że działa obkurczająco na obrzęki śluzówki. Ten drugi roztwór używa się w przypadku nieżytów nosa w trakcie infekcji, alergii lub zapalenia zatok. Opinie na forum wskazują, że Irigasin do płukania zatok to niezwykle pomocny produkt, dzięki któremu łatwiej i szybciej można pozbyć się dokuczliwych objawów. 

Wiele pozytywnych opinii na forum wynika z faktu, że płukanie zatok Irigasinem zmniejsza ilość polipów, a przy użyciu profilaktycznym, zmniejsza ryzyko infekcji. Irigasin Zatoki posiada wygodną w stosowaniu butelkę, która pozwala na zużycie całego rozrobionego roztworu, dzięki czemu nic się nie marnuje. Butelka jest wielokrotnego użytku, a saszetki można dokupić oddzielnie. Z niektórych opinii na forum o Irigasinie do płukania zatok wynika, że sam zabieg nie jest przyjemny. Inni twierdzą, że nie odczuwają żadnego dyskomfortu podczas irygacji. Niektórym po zabiegu chwilowo zatykają się uszy lub kręci się w głowie. Jest to jednak chwilowe uczucie.

Irigasin Junior – jakie posiada opinie?

Opinie na temat Irigasin Junior są bardzo pozytywne. Wynika to z faktu, że Irigasin Junior jest bardzo skuteczny, szybko działa i jest wydajny. Po zastosowaniu nie występują podrażnienia śluzówki, a wręcz zostaje ona odpowiednio nawilżona. Z opinii na temat Irigasin Junior wynika, że jest łatwy w użyciu. Schemat postępowania jest taki sam, jak w przypadku Irigasinu Zatoki dla dorosłych. Bywa to czasem kłopotliwe, ponieważ dla większości dzieci zabieg płukania zatok nie należy do najprzyjemniejszych. Z czasem jednak przyzwyczajają się do formy leczenia.

Irigasin – jakie są opinie lekarzy na temat płukania zatok?

Na forach internetowych widnieją zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie lekarzy na temat Irigasinu. Jedni są jego zwolennikami, inni zaś przeciwnikami. Z czego to wynika? NIektóre opinie lekarzy wskazują na fakt, że prawidłowej irygacji zatok nie można przeprowadzić w warunkach domowych. Twierdzą, że samodzielne płukanie zatok może jedynie zaszkodzić, ponieważ wlewa się do nosa niesterylną wodę, która może powodować zakażenia opon mózgowych, gałek ocznych, uszu środkowych. Negatywne opinie lekarzy wynikają także z tego, że domowa irygacja może spowodować zawroty głowy, wymioty. Inni lekarze twierdzą zaś, że Irigasin to świetny preparat, przynoszący ulgę i regenerujący uszkodzoną błonę śluzową. 

Jak widzisz, opinie lekarzy są różne, dlatego ciężko jest stwierdzić, czy Irigasin to bezpieczny produkt. Warto jest skonsultować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą i dokładnie omówić swój przypadek.

Pamiętaj, aby nie stosować Irigasinu, kiedy posiadasz nadwrażliwość na chlorek sodu. Po irygacji nie należy leżeć, aby pozostałości roztworu nie miały szans dostania się do ucha.

Irigasin – jaka jest cena?

Zastanawiasz się, jaka jest cena Irigasinu do płukania zatok? Sprawdziliśmy to dla Ciebie. Ceny wahają się od 14,94 zł do 17,99 zł za zestaw zawierający butelkę i 12 saszetek do rozrobienia roztworu. Warto jednak zwrócić uwagę, że są to ceny z aptek internetowych. Niestety apteki stacjonarne mają inne, często, dużo wyższe ceny, dlatego jeśli zależy Ci na możliwie najbardziej korzystnej ofercie cenowej, przez zakupem sprawdź ceny w porównywarce internetowej. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE