Strona głównaChorobyGynoxin Uno - opinie, cena, ulotka

Gynoxin Uno – opinie, cena, ulotka

Infekcje miejsc intymnych to częsty problem wielu kobiet, niestety nawracający. W takich sytuacjach zazwyczaj stosuje się tabletki dopochwowe w formie globulek, które rozpuszczają się w pochwie, bezpośrednio uwalniając wszystkie czynne substancje. Globulki dopochwowe hamują rozwój patogennej mikroflory, powodującej szereg nieprzyjemnych objawów, jak swędzenie, pieczenie, nieprawidłową, serowatą konsystencję śluzu lub upławy. Tabletki dopochwowe stosowane są także w celu nawilżenia pochwy, w przypadku wystąpienia jej suchości, co przyczynia się do dyskomfortu podczas stosunków płciowych. Globulki zawierają kwas hialuronowy, który dba o właściwą kondycję błony śluzowej pochwy. Tabletki dopochwowe stosowanie są po zabiegach usuwania nadżerki, aby przywrócić odpowiednie nawilżenie. W tym artykule bliżej przyjrzymy się preparatowi Gynoxin Uno. Poznasz, jakie panują opinie na forum na temat tych kapsułek, jaka jest ich cena, czy jest lekiem bez recepty, a także, jakie informacje znajdziesz w ulotce.

Gynoxin Uno – opinie, forum

Gynoxin Uno posiada wiele opinii na forum. Ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Stosowany jest w przypadku mieszanych i grzybiczych zakażeń pochwy. Głównym składnikiem leku jest fentikonazol, wykazujący działanie grzybobójcze. Zabija drożdżaki i niektóre bakterie, będące przyczyną infekcji dróg rodnych. Opinie na forum wskazują, że Gynoxin Uno świetnie radzi sobie w przypadku drożdżycy, grzybicy pochwy i zakażeniach mieszanych. Gynoxin Uno jest w formie kapsułek. Stosuje się dopochwowo jedną globulkę na dzień. Jest bezpieczny dla kobiet od 16. roku życia. Fentikonazol działa na dermatofity z rodzaju Trichophyton i Microsporum, drożdżaki Candida albicans i wybiórczo na bakterie Gram-(+) i Gram-(-). Fentikonazol jest skutecznym inhibitorem enzymów powodujących utlenianie grzyba w błonie komórkowej. Hamowanie tych enzymów w konsekwencji prowadzi do kumulacji nadtlenków i obumarcia komórki dermatofitu. Substancjami pomocniczymi są: parafina ciekła, biała wazelina, żelatyna, glicerol, lecytyna sojowa, dwutlenek tytanu E171, parahydroksybenzoesan etylu E 215, parahydroksybenzoesan sodowy propylu E 217. Opinie na forum wskazują, że Gynoxin Uno świetnie sprawdza się dla kobiet i dziewcząt po 16. Roku życia. Kobiety, które przekroczyły 60. Rok życia muszą skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, czy nie ma przeciwwskazań do stosowania tych kapsułek.

Na forum widnieje wiele opinii, które mówią, że Gynoxin Uno świetnie sprawdza się w leczeniu mieszanych zakażeń pochwy, drożdżowych zakażeń, których objawami są często upławy, swędzenie, pieczenie pochwy i sromu, zapalenia bakteryjnego pochwy.

Gynoxin Uno nie powinny stosować osoby posiadające nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. W dalszej części artykułu dowiesz się, o jakich istotnych kwestiach informuje ulotka, a także czy jest to lek bez recepty i jaka jest jego cena.

Gynoxin Uno – ulotka

W ulotce znajdujemy kluczową informację co do stosowania Gynoxin Uno. Aplikuje się dopochwowo 1 kapsułkę dziennie na noc, aby wszystkie substancje, które się rozpuszczą, w jak największej części zostały wchłonięte. Gynoxin Uno przeważnie stosuje się jeden raz. Jednak w przypadku, kiedy jedna aplikacja nie pomoże, to ulotka mówi nam, że po 3 dniach powinno zastosować się kolejną kapsułkę.

Ulotka informuje także, że Gynoxin Uno bezwzględnie zakazany jest do użycia dzieciom i młodzieży poniżej 16. roku życia.

W ulotce widnieje treść mówiąca o tym, że przed przyjęciem Gynoxin Uno powinno poinformować lekarza lub farmaceutę o przyjmowanych lekach zarówno na receptę, jak i bez, aby nie zaszkodzić swojemu organizmowi i narażać się na niepotrzebny stres.

Kolejna ważna informacja, które jest w ulotce to fakt, że Gynoxin Uno uszkadza mechaniczne środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu, dlatego też powinno się w tym czasie używać innych metod antykoncepcji lub powstrzymać się od stosunku płciowego.

Gynoxin Uno – czy jest dostępny bez recepty?

Gynoxin Uno jest lekiem dostępnym bez recepty, co sprawia, że bez wizyty u lekarza można nabyć skuteczny środek działający na większość infekcji miejsc intymnych.

Gynoxin Uno – jaka cena?

Cena za opakowanie Gynoxin Uno, które zawiera jedną miękką kapsułkę dopochwową, waha się w granicach 30 zł. Cena zależna jest od wybranej apteki.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE