Strona głównaOpinieGlobulki dopochwowe z kwasem mlekowym

Globulki dopochwowe z kwasem mlekowym

Masz problemy intymne? Swędzenie, pieczenie, ból? To zapewne uporczywa infekcja, w której zapewne spotkałaś się ze stwierdzeniem, że możesz sobie pomóc, stosując globulki dopochwowe z kwasem mlekowym. Taki lek bez recepty ma działanie, które przywraca i uzupełnia prawidłową florę bakteryjną pochwy. Zawiera on bowiem żywe pałeczki bakterii kwasu mlekowego. Substancją czynną są pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573. Oprócz tego znajdują się substancje pomocnicze takie, jak żelatyna, tytan dwutlenek, mannitol, stearynian magnezu, skrobia ziemniaczana, L-glutaminian sodu, sacharoza i odtłuszczone mleko w proszku.

Globulki dopochwowe z kwasem mlekowym – opinie

Działanie globulek dopochwowych z kwasem mlekowym polega na tym, że bakterie kwasu mlekowego rozkładają znajdujące się w pochwie niewłaściwe związki, tym samym doprowadzając do tego, że zaczyna panować tam odpowiednie pH, w przedziale 4,0-4,7. Jest to kwaśny odczyn, a w takim środowisku ciężko jest o rozwój chorobotwórczych bakterii.

Niektóre opinie użytkowniczek forów internetowych wskazują, że globulki dopochwowe z kwasem mlekowym, przywracają naturalną florę bakteryjną i większość uporczywych dolegliwości mija. Stosowały ten lek w przypadku stanów zapalnych dróg rodnych, po terapii lekami przeciwgrzybicznymi, przeciw rzęsistkowym i przeciwbakteryjnymi, kiedy doszło do zaburzenia prawidłowej flory bakteryjnej, kiedy zmagały się z upławami, a także w celu profilaktycznym. Opinie wskazują na to, że globulki dopochwowe z kwasem mlekowym odbudowują florę bakteryjną po stosowaniu antybiotyków, stresu, zmian hormonalnych, związanych np. z okresem menopauzy, prowadzenia nieodpowiedniej higieny miejsc intymnych, czy po nieprawidłowych przyzwyczajeniach seksualnych. W opiniach możemy wyczytać, że należy bezwzględnie unikać tego leku, kiedy mamy uczulenie na którykolwiek składnik. 

Kobiety wyrażają dużo pozytywnych opinii, ze względu przede wszystkim na zapobieganie nawracającym infekcjom i podkreślają, że globulki dopochwowe z kwasem mlekowym dobrze spełniają swoje zadanie. Chwalą sobie cenę (oczywiście jest ona zależna od producenta leku, jak i ilości globulek), prosty skład, skuteczność, szybkość działania, wydajność i dużą wygodę w aplikacji. Wiele użytkowniczek twierdzi, że ten lek sprawdza się jako idealny probiotyk, szczególnie podczas stosowania antybiotykoterapii i środków antykoncepcyjnych, czy w okresie pomenopauzalnym. Co ważne, globulki dopochwowe z kwasem mlekowym zapobiegają zakażeniom grzybiczym, czyli kandydozie (zakażenia wywołane przez drożdżaki z rodzaju Candida). 

Użytkowniczki forów internetowych twierdzą, że ten lek bez recepty warto, jest stosować prewencyjnie po miesiączce, czy wizytach na basenie, dzięki temu zapominają co to infekcje intymne, które przed stosowaniem globulek zdarzały się bardzo często. Warto jednak zaznaczyć, że globulka po rozpuszczeniu staje się płynna, dlatego też bieliznę należy zabezpieczyć wkładkę, aby uniknąć poczucia dyskomfortu. Część użytkowniczek twierdzi, że cena jest jednak zbyt wysoka, ale plusem jest to, że globulki w większości przypadków faktycznie działają, przywracają naturalną równowagę mikrobiologiczną pochwy i normalizują wydzielinę z pochwy, a także zmniejszają liczbę patogenów.

Globulki dopochwowe z kwasem mlekowym bez recepty

Warto jest podkreślić, że większość globulek z kwasem mlekowym możemy zakupić nawet w aptekach internetowych, ponieważ jest to lek ogólnodostępny bez recepty. Ze znanych marek globulek występują np. Lactovaginal, Hexagyn, Regevagia, Gynauxil, HydroVag, Infectevagin, Canditon. Jak widzicie, wybór asortymentu jest bardzo szeroki. Zanim podejmiecie wybór, oczywiście najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza lub skonsultować się z farmaceutą.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE