Strona głównaDopingGHRP 6 - dawkowanie, skutki uboczne, cena

GHRP 6 – dawkowanie, skutki uboczne, cena

GHRP-6 jest peptydem uwalniającym hormon wzrostu, znany również pod nazwą heksapeptydu uwalniającego hormon wzrostu, zawierającym nienaturalne D-aminokwasy, które mają działanie uwalniające hormon wzrostu. Składa się on z sekwencji sześciu aminokwasów o wzorze His-D-Trp-Ala-Trp-D-Phe-Lys-NH2. Działanie GHRP-6 polega na pobudzaniu wydzielania HGH. W porównaniu do GHRH nie działa na sam receptor, jednak wpływa na receptor odpowiedzialny za pobudzanie wydzielania hormonu wzrostu. Zawiera sekwencję, która odpowiedzialna jest za dostarczanie sygnału organizmowi, aby rozpoczął produkcję hormonu wzrostu, tym samym blokując somatostatynę powodującą hamowanie jego wydzielania. GHRP-6 występuje w postaci białego, liofilizowanego proszku, a podawanie jego polega na wstrzykiwaniu po podskórnie lub domięśniowo, po uprzednim rozpuszczeniu w wodzie. Działanie GHRP-6 na hormon wzrostu przynosi wiele zalet, ponieważ zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, a zwiększa przyrost masy mięśniowej, co przynosi wiele korzyści i znalazło wykorzystanie między innymi w hodowli zwierząt. Wielu kulturystów korzysta z działania tego peptydu, ponieważ dzięki niemu można osiągnąć przyrosty beztłuszczowej tkanki mięśniowej, dodatkowo GHRP-6 redukuje tkankę tłuszczową. Jego działanie jest podobne do działania sterydów z rodziny dihydrotestosteronów. Cały proces zachodzi zgodnie z naturalnym biorytmem. Peptyd ten dodatkowo stymuluje przysadkę mózgową, gdy dojdzie do jej blokady przez GH, wpływa na centralny układ nerwowy, zapewniając ochronę neuronom. 

GHRP-6 – dawkowanie

Środek podawany jest za pomocą iniekcji, a roztwór powinien być przygotowany w ilościach 2 ml dla 2 mg. Długość cyklu stosowania GHRP-6 może być różna, ale nie ma ograniczenia. W zależności od producenta, dawka jest różna. Zalecane jest podawanie 100 mcg w dawce trzy lub cztery razy w ciągu doby, jednak jedna dawka iniekcji podczas dawkowania nie powinna być większa niż 100 mcg. Dawkowanie GHRP-6 zaleca się w momencie, kiedy ilość cukru we krwi jest niska. Najlepiej stosować przed snem lub po treningu albo zaraz po przebudzeniu się. Ma to na celu lepsze budowanie masy mięśniowej oraz pozwala na regenerację wszystkich tkanek. Dawkowanie GHRP-6  jednorazowo przed snem zaleca się w momencie, kiedy zachodzi potrzeba regeneracji stawów lub odmłodzenia organizmu. Cena opakowania GHRP-6 w gramaturze 10 mg mieści się w przedziale od 80 złotych do 100 złotych. W zależności od producenta, cena ta jest różna. Przy zakupie produktu nie należy się sugerować ceną GHRP-6, tylko wiarygodnością sprzedawcy i kupować tylko w sprawdzonych sklepach. 

GHRP-6 – skutki uboczne

Po zastosowaniu GHRP-6 jednym ze skutków ubocznych jest wzrost apetytu. Spowodowane jest to pobudzeniem uwalniania greliny, który zwiększa uczucie głodu. GHRP-6 stymulując przedni płat przysadki mózgowej,  powoduje wzrost uwalniania GH. Skutków ubocznych GHRP-6 jest niewiele, jednak zauważono, że to jego stosowaniu zauważono problemy z retencją, senność, drętwienie i mrowienie kończyn, niektórzy skarżyli się na zmęczenie, obniżona wrażliwość na insulinę. Na wystąpienie skutków ubocznych mogą być wrażliwe osoby, które cierpią na choroby układu sercowo – naczyniowego oraz nadciśnienie.

GHRP-6 – wykrywalność w kontroli antydopingowej

Stosowanie GH oraz GHRP jest zakazane, a substancje należą do grupy hormonów peptydowych, czynników wzrostowych. W celu wykrywalności tego peptydu stosuje się metodę L/GC-MS, czyli chromatografię cieczową lub gazową ze spektrometrią mas. Ponieważ GHRP-6 w większości wydalany jest w niezmienionej postaci, jego wykrywalność w organizmie wynosiła 23 godziny po jego podaniu, a produkty przemiany peptydu po 12 godzinach. Dla wielu kulturystów startujących w zawodach istotna jest wykrywalność tego typu środków. 

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE