Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to przewlekła choroba, która obejmuje błonę śluzową oraz podśluzową jelita grubego lub odbytu. Z uwagi na swój charakter dolegliwość ta jest bardzo uciążliwa i powoduje ogromny dyskomfort w codziennym życiu. Obecnie wyróżnia się trzy stadia rozwoju, z których każde ma określony rodzaj symptomów.
Zobacz: Jak przechowywać leki i szczepionki?
Jak objawia się wrzodziejące zapalenie jelita grubego?
Można wyróżnić trzy, podstawowe stadia tego schorzenia. Wraz z jej rozwojem, objawy są coraz bardziej uciążliwe, jak również niebezpieczne dla chorego.
1. Łagodna postać schorzenia
Możliwość wczesnego zdiagnozowania tej choroby przekłada się na skuteczność jej leczenia. We wczesnym stadium jej rozwoju, objawy fizyczne skupiają się przede wszystkim w okolicach podburza, gdzie odczuwany jest ból. Możliwe jest występowanie krwi w stolcu. Tego rodzaju objawy dotyczą około 50% pacjentów, którzy zmagają się z zapaleniem jelita grubego.
2. Umiarkowania postać schorzenia
W tym stadium do charakterystycznych objawów należą przede wszystkim brak apetytu, który łączy się także z utratą masy ciała. Dodatkowo, częściej pojawiają się krwiste biegunki. Pacjenci doświadczają także stanów podgorączkowych. Ten etap rozwoju choroby obejmuje około 30% pacjentów
3. Zaawansowana postać schorzenia
W tym przypadku objawy są bardzo wyraźnie i w widoczny sposób wpływają także na ogólny stan zdrowia pacjenta. Przede wszystkim znacząco wzrasta częstotliwość dobowego wypróżniania. Z uwagi na ryzyko wystąpienia intensywnego krwawienia, na tym etapie choroba zagraża w bezpośrednio sposób zdrowiu pacjenta. Odnotowuje się także wzrost białych krwinek, jak również wysoki poziom niedoboru żelaza. Objawy te obejmują około 10% pacjentów.
W jaki sposób leczyć zapalenie jelita grubego?
To, w jaki sposób przeprowadza się proces leczenia zależy przede wszystkim od poziomu zaawansowania choroby. Jednak podstawowym aspektem jest odpowiednia dieta. Istotne są posiłki bogate w węglowodany. Wszystko dlatego, że dieta powinna zawierać wysokoenergetyczne składniki, łatwe w przyswojeniu. Dlatego w okresie zaostrzonych objawów, pacjentom podaje się płynne lub półpłynne posiłki.

Zobacz: Kosmetyki Melo – opinie, gdzie kupić? Kremy i inne produkty
Leczenie farmakologiczne
Ważnym etapem w leczeniu zapalenia jelita grubego jest stosowanie środków farmakologicznych. Ich podstawowym zadaniem jest łagodzenie objawów nerwicowych, które dotyczą jelita grubego. Bardzo ważnym składnikiem jest mesalazyna, która jest substancją czynną. Jednym z preparatów, którzy wykorzystuje się w przypadku łagodnego lub umiarkowanego zapalenia jelita grubego jest Asamax 250 lub Asamax 500.
Na co jest Asamax 500?
Asamax 500 tabletki to specjalny preparat, który stosuje się w trakcie leczenia farmakologicznego choroby, którą jest wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Głównym składnikiem jest substancja czynna – mesalazyna. Lek sprawdza się także w trakcie leczenia choroby Crohna. Ona również związana jest z przewlekłym zapaleniem jelita. Objawami tej choroby są częste i intensywne biegunki, anemia oraz spadek masy ciała, jak również dokuczliwe bóle brzucha.
Asamax 500 tabletki gdzie kupić?
Okazuje się, iż problemy jelitowe stanowią coraz częściej diagnozowany problem wśród polaków. Dlatego także rośnie zapotrzebowanie na Asamax 500 tabletki. Gdzie kupić ten lek? Chociaż w ostatnim czasie pojawiły się informacje, iż zapasów leku ubyło, w związku z jego częstszym stosowaniem, w dalszym ciągu jego dostępność jest dobra. O ile może okazać się, iż w pobliskiej aptece Asamax 500 tabletki są chwilowo niedostępne, o tyle istnieje możliwość sprawdzenia przede wszystkim ich dostępności w punktach farmaceutycznych, które posiadają także własne portale. W większości internetowych aptek lek jest ogólnodostępny. Jednocześnie, możliwe jest jego zamówienie tak samo na adres domowy, jak również odbiór preparatu w określonych, stacjonarnych punktach aptecznych.
Ograniczona ilość leku wynikała także z chwilowych trudności z dostępem do substancji aktywnej. Obecnie jednak sytuacja ta została zażegnana, co przekłada się na ogólną dostępność preparatu w większości aptek.
Zobacz: Jakie tabletki na przytycie?