Strona głównaSuplementacjaFemitonina - skład, przeciwwskazania, opinie

Femitonina – skład, przeciwwskazania, opinie

Menopauza, która może być szerzej znana jako przekwitanie, czy klimakterium, jest to ustanie cykli miesiączkowych. Jest to kres możliwości rozrodczych kobiety. Okres tzw. przekwitania może okazać się dosyć uporczywy i nieść ze sobą uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zmiany nastroju, problemy ze snem, zwiększenie masy ciała. W tym ciężkim czasie warto jest wspomóc swój organizm suplementem diety, który łagodzi uporczywe objawy menopauzy. W tym artykule wzięliśmy na tapet Femitioninę. Dowiecie się wszystkiego na temat opinii panujących na forum, składu i przeciwwskazań.

Femitonina – opinie na forum

Na forum znajdujemy wiele opinii na temat Femitoniny na menopauzę. Widnieją zarówno komentarze pozytywne, jak i te trochę mniej przychylne. Jedna z użytkowniczek forum twierdzi, że Femitonina na menopauzę zaczęła działać już od trzeciego dnia stosowania. Inna potwierdza w swojej opinii fakt, że po pierwszej tabletce zmniejszyły się wypryski na szyi i pod brodą i poprawiło się samopoczucie. Po kilku tabletkach minęły stany depresyjne, nadmierna nerwowość, ustąpiły bóle podbrzusza i piersi. Negatywne opinie na forum, wyrażają fakt, że suplement diety Femitonina na menopauzę nie wpłynęła na polepszenie jakości snu. Inne kobiety na forum twierdzą, że zażycie tego suplementu przyprawiło je o zawroty głowy.

Pozytywne opinie na forum mówią, że po stosowaniu tabletek Femitonina szybko ustąpiły uderzenia gorąca, dzięki czemu możliwe było normalne funkcjonowanie. Inne użytkowniczki forum podważają komentarze swoich poprzedniczek mówiących, że tabletki to tylko efekt placebo, a tabletki to tylko chemia, którą niepotrzebnie obciąża się organizm. Niestety jest dużo negatywnych komentarzy odnośnie składu, który rzekomo zawiera ogromną ilość barwników i wypełniaczy o działaniu kancerogennym (skład Femitoniny zostanie opisany poniżej). Niektóre z użytkowniczek na forum wyrażają w swoich opiniach niezadowolenie wynikające z faktu, iż nawet po zużyciu całego opakowania, nie zauważyły żadnej poprawy.

 Niestety ten suplement nie pasuje dla każdego organizmu, dlatego metodą prób i błędów powinno się znaleźć dla siebie odpowiedni środek na menopauzę, który ukoi nerwy, niweluje uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się i inne objawy tego procesu. Inne kobiety uważają, że Femitonina na menopauzę działa już po kilku tygodniach, a przy stosowaniu innych suplementów tego typu, zmiany w samopoczuciu nie były w ogóle zauważalne. Wynika z tego fakt, że na każdą kobietę ten suplement działa inaczej. Proces menopauzy można przechodzić w różny sposób. Jest to trochę podobne do miesiączkowania. Jedne kobiety źle znoszą ten czas, miewają bardzo uporczywe bóle brzucha, obfite krwawienie, apatię, a inne nie odczuwają większego dyskomfortu. Menopauza może wyglądać podobnie. Część kobiet może przechodzić ją spokojnie, bez szczególnych dolegliwości, inne zaś mogą przez długi czas być nerwowe, odczuwać wzmożoną reakcję na bodźce, może towarzyszyć im ból, nadmierny pot, uderzenia gorąca, czy zmiany nastroju.

Femitonina – skład

Lista składników Femitoniny na menopauzę jest naprawdę długa, dlatego też przedstawimy najważniejsze z nich. Cały skład jest dostępny w ulotce dołączonego do opakowania preparatu. Głównym składnikiem Femitoniny jest wyciąg z czerwonej koniczyny i soi oraz melatoniny. Czerwona koniczyna działa kojąco na nerwowość i nadmierne pobudzenie emocjonalne, niweluje uderzenia gorąca, pocenie się, niepokój i drażliwość. Melatonina pomaga w zasypianiu, utrzymuje spokojny sen i łagodzi nocne pocenie. Oprócz głównych składników, Femitonina zawiera szereg substancji glazurujących, przeciwzbrylających, wypełniających, tj., np. hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowionej, wosk pszczeli biały, wosk carnauba. Oprócz wymienionych wyżej substancji Femitonina na menopauzę zawiera barwniki: koszelina, czerń brylantowa PN.

Femitonina – przeciwwskazania

Warto wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do stosowania tego suplementu. Jednym z nich jest to, że nie powinny zażywać go osoby, które posiadają nadwrażliwość na którykolwiek składników Femitoniny. Przeciwwskazaniem do stosowania jest również zażywanie tabletek po upływie daty ich ważności. Należy bezwzględnie pilnować terminu przydatności. Warto pamiętać, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, np. kiedy nie wiemy, czy nasza choroba, schorzenie może być przeciwwskazaniem do stosowania Femitoniny na menopauzę, należy skonsultować się z lekarzem.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE