Strona głównaPoradyDobry laser do depilacji

Dobry laser do depilacji

Dlaczego zima to odpowiedni czas na depilację laserową?

Nogi, nogi, nogi roztańczone, Tańczą nogi, tańczą, jak szalone. Takie nogi, panie, to majątek – śpiewała niezapominana Irena Kwiatkowska. Wprawdzie nie wiadomo czy były wydepilowane, ale jeśli to nogi roztańczone, to z pewnością tak. Cóż, depilacja nie jest jedną z przyjemnych czynności, myśli się o niej raczej jako o niechcianym obowiązku.

Tym bardziej że nie ma optymalnej metody na pozbycie się niechcianych włosków tam na dole… Czyli na nogach. Można mieć dość bólu woskowego co miesiąc. Golenie maszynką wprawdzie nie boli – o ile się obejdzie bez ranek i zacięć – ale te przeklęte włosy już po 2 dniach zaczynają odrastać i pozostawiają to irytujące uczucie kłucia na skórze. Do tego stopnia, że nawet noszenie ulubionych rajstop – tych seksownych i wygodnych zarazem – jest nie lada wyzwaniem. Cóż w takim razie pozostaje laser do depilacji w gabinecie kosmetycznym.

Usuwanie włosów laserem do depilacji

Depilacja laserowa to długoterminowa metoda usuwania owłosienia. Nie jest całkowicie bezbolesna, ale dzięki zastosowaniu chłodzenia w laserze do depilacji, zabieg nie jest tak dokuczliwy jak depilacja woskiem i mniej ryzykowny niż golenie maszynką. Istotną zaletą jest to, że faktycznie laser pozbywa się mieszków włosowych.

Skóra pozostaje gładka na długi czas – nawet przez kilka lat – w odróżnieniu od depilatora czy wosku, których działanie trwa tygodnie lub miesiąc. A zima to właściwa – może nawet idealna – pora na rozpoczęcie zabiegów depilacji laserowej. Dlaczego? Oto kilka powodów, dla których warto pomyśleć o usuwaniu włosów wcześniej, żeby latem nie zaprzątać sobie tym głowy.

Mniejsza ekspozycja na słońce

Usuwanie włosów laserem do depilacji – punkt 10, paragraf 2: „Lasera nie należy używać na opalonej skórze”. W porządku, nie jest to prawdziwy cytat z instrukcji, ale zasada jest jak najbardziej rzeczywista.

Przed rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej należy upewnić się, że powierzchnia skóry nie jest wystawiana na działanie promieni słonecznych i nie jest opalona. Opalenizna, a także stosowanie opalaczy i bronzerów to jedne z istotnych przeciwwskazań.

Po ostatnim zabiegu laserem do depilacji należy też odczekać 2-4 tygodnie, zanim zacznie się opalać. W przeciwnym razie skóra może ulec uszkodzeniu, co może skutkować przebarwieniami.

A tego nikt przecież nie chce, racja? Ze względu na konieczność wykonania serii zabiegów, depilacja wymaga przerw między sesjami, więc zima jest optymalną porą. Skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych i nie będą one wpływać na skórę między sesjami. Z prostego powodu, Polska zimą nie spełnia wymagań plażowych ze względu na klimat.

Brak nadmiernego pocenia się

Działanie lasera do depilacji powoduje, że nagrzewa mieszki włosowe i niszczy je. Wiele urządzeń może wspomagać zabieg wspomnianą opcją chłodzenia, ale wiązki laserowe nadal ogrzewają mieszek włosowy. Może to spowodować, że skóra wokół mieszków stanie się wrażliwsza na ciepło przez następne 1-2 dni.

Dlatego po sesji zaleca się unikać wysiłku i ogrzewania skóry, a latem jest o to wiele trudniej. Gorąco, gorąco? Jest lato, więc musi być gorąco, nie? A zima jest idealna, aby zachować chłód po zabiegu laserem do depilacji. O ile nie bierze się gorących pryszniców ani nie korzysta z sauny lub łaźni, naturalne chłodzenie pomoże poczuć się bardziej komfortowo. Sytuacja win-win.

Nie trzeba się golić ani woskować

Depilacja laserowa oddziałuje na mieszki włosowe. Aby zakończył swój cykl i osiągnął właściwy etap i żeby laser do depilacji mógł być skuteczny, potrzeba 4-6 tygodni. Depilowanie i woskowanie w tym czasie powodują, że zmienia się cały okres wzrostu włosów. Podczas następnej sesji laserowej urządzenie może nie być tak skuteczne jak zwykle. Do czasu zabiegu jednak włosy powinny swobodnie rosnąć.

Z jednej strony zima wymusza konieczność zakrywania się i chronienia przed chłodem. Długie rękawy, rajstopy pod spódnicami i brak plażowej pogody – taki mamy klimat – na zewnątrz pomagają również zakryć nadmiar włosów.

W ten sposób będą one w idealnej kondycji do kolejnej sesji zabiegowej. Z drugiej strony, z dłuższym owłosieniem tam na dole…, czyli nogach, można czuć się niekomfortowo. Jednak cierpliwość popłaca. Redukcja włosów po serii zabiegów laserem do depilacji trwale zmniejsza wzrost włosów nawet o 90%.

Do lata będzie się gotowym na plażę

Takie procentowe rezultaty wymagają jednak ok. 6 sesji laserem do depilacji. Każdy zabieg odbywa się w odstępach ok. 4 tygodni. Późna jesień i zima to jednak optymalne okresy, kiedy szczególnie warto rozpocząć zabiegi depilacji laserowej. Dzięki temu z łatwością można będzie cieszyć się latem i innymi porami roku przez kilka następnych… lat. Tym bardziej że zima pozwala na lepszą organizację czasu. Z prostego powodu – nie trzeba przerywać zabiegów na wakacje.

Usuwanie włosów laserem do depilacji jest droższe i mniej bolesne oraz ma długotrwały efekt. Można postrzegać to jako inwestycję, która pozwala zaoszczędzić wiele godzin, ponieważ nie trzeba się ciągle martwić i tracić czasu na usuwanie włosów tradycyjnymi sposobami.

Źródło: https://medikapoland.pl

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj