Strona głównaOpinieDifferin - opinie, efekty, jaka cena?

Differin – opinie, efekty, jaka cena?

Trądzik to niedogodność, która może dotyczyć ludzi w każdym wieku. Zazwyczaj pojawia się on okresie nastoletnim, często jednak borykamy się z tym problemem, już jako ludzie dorośli. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które oferują pomoc w walce z tym problemem. Niektóre z nich są produktami w 100 procentach komercyjnymi. Inne natomiast, to polecane przez lekarzy skuteczne preparaty, będące prawdziwymi adwersarzami trądziku. Differin to preparat leczniczy, stosowany jako pomoc w walce z pewnymi rodzajami trądziku – trądzikiem pospolitym, trądzikiem zaskórnikowym oraz trądzikiem grudkowo-krostkowym. Differin to lek w postaci kremu, do podania bezpośrednio na skórę. Substancją aktywną preparatu jest adapalen, który normalizuje przebieg rogowacenia i różnicowania naskórka, zapobiega też tworzeniu się zaskórników i zmniejsza stany zapalne. Lek powinno się stosować raz na 24 h, najlepiej w okolicach wieczora. Differin rozprowadza się na skórze rękami, starannie omijając przy tym oczy. Nie powinno się stosować preparatu u dzieci poniżej dwunastego roku życia.

Differin – jakie są opinie?

Opinie dotyczące preparatu Differin, są w dużej mierze bardzo pozytywne. Lek jest przedstawiany, jako produkt skuteczny, działający kompleksowo i pozostawiający skórę w dobrym stanie. Według opinii najczęściej występującymi skutkami ubocznymi stosowania produktu są wysuszenie skóry w miejscu, gdzie preparat był nakładany, oraz podrażnienie i pieczenie naskórka. W razie wystąpienia któregokolwiek z tych efektów sprawę należy skonsultować z lekarzem. Opinie zwracają uwagę, że lek działa stopniowo. Efekty nie pojawiają się natychmiast, trzeba więc trochę cierpliwości, by je zauważyć. Preparat leczniczy Differin to produkt, który cieszy się zaufaniem pacjentów oraz lekarzy.

Differin na przebarwienia

Differin jest preparatem, który leczy przede wszystkim różne rodzaje trądziku, jest też jednak lekiem, który poleca się na zapalenia skóry (najczęściej grudki i krosty) często spowodowane trądzikiem. Pomaga w zaleczeniu przebarwień powstałych na skutek trądziku, lub spowodowanego nim stanu zapalnego, ale nie jest lekiem, który jest do tego przeznaczony. Zaczerwienienia powstałe w wyniku zapalenia, powinno się leczyć przeznaczonymi do tego preparatami. Differin działa głównie wtedy, gdy w miejscu, gdzie znajduje się przebarwienie, jest również stan zapalny. Jeśli stosowanie preparatu przyczynia się do powstawania przebarwień, należy skonsultować to z lekarzem.

Differin – efekty

Differin działa nie tylko na skutki, które niesie za sobą trądzik, ale też na jego przyczyny. Preparat wnika głęboko w skórę, oferującym tym kompleksowe działanie, uderzając w problem u jego źródła. Efekty, jakie niesie za sobą taka taktyka, to przede wszystkim dogłębne oczyszczenie skóry, oraz odetkanie zapełnionych porów. Lek Differin pomaga też w regulacji pracy gruczołów łojowych, chroniąc skórę przed nadmiernym przetłuszczaniem się. Najważniejsze efekty, jakie przynosi stosowanie środka leczniczego Differin, to usuwanie stanów zapalnych, jakie pojawiają się na skórze.

Jak każdy lek, Differin może powodować skutki uboczne. Najczęściej występujące negatywne efekty, to pojawiające się gdzieniegdzie sucha skóra, podrażnienie skóry w miejscu, gdzie preparat został nałożony, dyskomfort wynikający z pieczenia, oraz pojawiający się miejscowo rumień. O wiele rzadziej, możemy zaobserwować swędzenie miejscu użycia produktu oraz łuszczenie się naskórka. Lek może też wywoływać reakcje alergiczne, przez to pojawiać się może obrzęk skóry, a także jej ból. Jeśli preparat dostanie się na powieki, mogą one zacząć puchnąć.

Po jakim czasie widać efekty?

Dla każdej osoby, która decyduje się na terapię preparatem Differin, okres oczekiwania na efekty jest kompletnie indywidualny. Zazwyczaj na pierwsze efekty działania trzeba czekać kilka tygodni, jednak zdarza się, że wystarczy tylko kilka dni. Bywa, że pierwsze efekty pojawiają się dopiero po 2 miesiącach terapii preparatem, jednak nie jest to częsty przypadek. Większość osób stosujących produkt skutki dostrzega o wiele wcześniej. Jeśli po okresie 3 miesięcy wciąż nie pojawiają się żadne efekty, sprawę należy skonsultować z lekarzem.

Differin – krem czy żel?

Lek Differin występuje w dwóch formach – pod postacią kremu i żelu. Ich skład nie różni się od siebie, jednak lekarze mają w zwyczaju sugerować użycie kremu. Podstawową cechą, która różni te dwie formy, jest to, że krem jest nieco łagodniejszy i daje mniejsze ryzyko wysuszania się skóry. Zarówno krem jak i żel mają dokładnie to samo działanie, jednak jeśli nasza skóra jest dosyć wrażliwa, powinniśmy skłaniać się w kierunku używania kremu.

Differin krem – cena

Differin 15 g w postaci kremu, dostępny w opakowaniu 1 mg/g substancji czynnej, kupić można za kwotę około 25 zł, w zależności od apteki. Nie jest to lek refundowany.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE