Strona głównaLekiDexak SL – na co pomaga? Opinie, skutki ubczone, cena

Dexak SL – na co pomaga? Opinie, skutki ubczone, cena

Dexak SL to dość popularny preparat leczniczy, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, a także przeciwgorączkowych. Lek działa szybko i skutecznie, a dodatkowo jest bardzo łatwy w stosowaniu. Skuteczność leku potwierdzają liczne opinie pacjentów. Na co pomaga Dexak i jaki jest jego sposób działania?

Na co pomaga Dexak SL?

Dexak SL to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny, występujący w postaci granulatu do sporządzania roztworu do picia. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problem z połykaniem tabletek. Lek stosuje się w dolegliwościach bólowych o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasileniu, takich jak ból mięśni lub stawów, bóle wywołane chorobami reumatycznymi, ból zębów, bolesne miesiączkowanie, bóle pooperacyjne, kolka nerkowa i inne. Jest to lek dostępny bez recepty. Dexak SL zawiera w swoim składzie substancję czynną –  trometamol deksketoprofenu. Jedna saszetka zawiera 25 mg deksketoprofenu, w postaci proszku, który przed podaniem należy rozpuścić w szklance wody. Jakie dawkowanie leku Dexak SL jest zalecane? Lek zwykle powinno się przyjmować raz dziennie, najlepiej wraz z posiłkiem. Natomiast w przypadku silnego bólu można spożyć roztwór na pusty żołądek. Leku Dexak SL nie należy podawać dzieciom i młodzieży poniżej 18 lat. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, a wszelkie niejasności dotyczące dawkowania Dexaku wyjaśnić z lekarzem lub farmaceutą. W ulotce opisane są także wszystkie przeciwwskazania do stosowania tego preparatu. Jakie skutki uboczne może powodować Dexak SL?

Jakie działania niepożądane może wywoływać Dexak?

Często osoby chcące przyjąć Dexak SL zastanawiają się, czy może on wywoływać skutki uboczne. Preparat ten jest dość dobrze tolerowany. Jak każde lekarstwo może jednak wywoływać różne skutki uboczne, które jednak nie występują zbyt często, szczególnie przy krótkim stosowaniu. Najczęściej są to dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak ból brzucha, mdłości lub biegunka. Jakie jeszcze skutki uboczne może wywoływać Dexak? Niezbyt często mogą występować bóle lub zawroty głowy, senność, kołatanie serca lub uczucie zmęczenia. Szczegółowa lista skutków ubocznych znajduje się w ulotce leku. Warto tutaj wspomnieć, że zaleca się przyjmowanie roztworu wraz z posiłkiem, co znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia działań ubocznych ze strony układu pokarmowego.

Dexak a alkohol – co trzeba wiedzieć?

Dexal a alkohol – czy jest to dobre połączenie? Ważna informacja dla osób przyjmujących Dexak SL jest taka, że nie należy łączyć go z alkoholem. Spożywanie alkoholu w trakcie przyjmowania wszystkich leków może mieć bardzo groźne dla zdrowia konsekwencje. Alkohol wywołuje niepożądane efekty, może wpływać na wchłanianie leków w organizmie oraz zwiększać lub osłabiać ich działanie, a także nasilać skutki uboczne. Tak samo jest w przypadku leku Dexak SL. Alkohol w żadnej formie nie powinien być spożywany łącznie z tym preparatem. Szczególnie należy o tym pamiętać w przypadku przewlekłego stosowania preparatu Dexak SL. Należy także zachować ostrożność w przypadku łączenia różnych rodzajów leków, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Zastrzyki Dexak – opinie i cena

Lek Dexak występuje także w postaci roztworu do wstrzykiwań. Warto dowiedzieć się, jakie są opinie o zastrzykach oraz cena zastrzyków Dexak. W przypadku tej formy leku jest on dostępny jedynie na receptę. Dexak 50 zawiera większą dawkę substancji czynnej, dlatego zalecany jest w przypadku występowania bólu o bardziej intensywnym nasileniu, np. w przypadku bólów pooperacyjnych. Cena zastrzyków Dexak 50 jest bardzo przystępna, koszt 5 ampułek to ok. 30 zł. Zastrzyki mogą okazać się bardzo pomocne dla osób, które dobrze tolerują deksketoprofen, ponieważ szybko przynoszą ulgę w bólu. Jakie są opinie osób przyjmujących Dexak o tym leku? Większość opinii wskazuje na dużą skuteczność leku na różne rodzaje bólu, a także szybkość działania i ustępowania objawów bólowych. Pacjenci wypowiadają się korzystnie zarówno o tabletkach, roztworze do picia, jak i zastrzykach Dexak. Wszystkie te formy leku wykazują dużą skuteczność działania.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE