Strona głównaOpinieDepilacja laserowa - opinie lekarzy, cena, na ile starcza?

Depilacja laserowa – opinie lekarzy, cena, na ile starcza?

Istnieje wiele sposobów depilacji – od maszynek do golenia, które są najbardziej popularną i najszybszą metodą usuwania zbędnego owłosienia, po kremy do depilacji, depilatory elektryczne, depilację woskiem, pastą cukrową, aż po najbardziej skuteczną – depilację laserową. Ten ostatni sposób jest coraz bardziej doceniany, pomimo tego, że jest to jedna z najdroższych opcji, jednak przynosi ona najlepsze i najtrwalsze efekty. Na czym polega depilacja laserowa? Przede wszystkim polega na fototermolizie. Z lasera wypuszczana jest wiązka światła, która zostaje pochłonięta przez melaninę (barwnik znajdujący się we włosie). Ilość ciepła w wiązce światła niszczy cebulkę włosa. W celu uzyskania zadowalających efektów, zależnie od rodzaju włosów, przeprowadza się ok. 7 zabiegów. Raz do roku powinno się robić tzw. zabieg przypominający, który zapobiegnie odrastaniu włosków. W tym artykule dowiesz się, jaka jest cena depilacji laserowej nóg i innych partii ciała, jakie są opinie lekarzy, przeciwwskazania, czy taki zabieg boli, czy można przeprowadzać go w miejscach intymnych, jakie są efekty depilacji laserowej okolic bikini i na ile starcza.

Depilacja laserowa – opinie lekarzy

Depilacja laserowa niegdyś budziła wiele kontrowersji, ponieważ początkowo była uznawana jako jedna z najniebezpieczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Opinie lekarzy wskazują jednak na fakt, że depilacja laserowa nie jest groźna, jeśli zostanie prawidłowo przeprowadzona. Nieumiejętne wykonanie zabiegu wiąże się z uszkodzeniem skóry. Jakie inne ciekawe informacje wynikają z opinii lekarzy? Medycy nawołują do tego, aby przed wybraniem salonu kosmetycznego sprawdzić gabinet pod względem umiejętności kadry i jakości sprzętu. Opinie lekarzy mówią również to, że depilacji laserowej nie należy przeprowadzać domowymi urządzeniami, ponieważ urządzenie do jej wykonania ma silne działanie i jego nieumiejętne wykorzystanie może zaszkodzić naszej skórze.

Depilacja laserowa – jakie przeciwwskazania?

Istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej, dlatego też ankietę przed zabiegiem należy wypełnić zgodnie z prawdą, aby uniknąć niechcianych efektów. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest bycie w ciąży lub karmienie piersią, choroby skóry, jak m.in. bielactwo, łuszczyca, rybia łuska. Innymi przeciwwskazaniami jest opryszczka, brodawka, kurzajka, choroby nowotworowe.

Oprócz przeciwwskazań bezpośrednio związanych z naszym stanem zdrowotnym, istotne znaczenie mają także czynniki pośrednie. Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej jest fakt, że w okresie 4 tygodni przed zabiegiem została wykonana depilacja woskiem, pęsetą lub depilatorem elektrycznym. Przeciwwskazaniem jest także opalenizna, samoopalacz (należy odczekać ok. 6 tygodni). Na 4 tygodnie przed depilacją laserową należy odstawić kremy z witaminą A i E, a na tydzień przed peelingi.

Czy depilacja laserowa miejsc intymnych boli?

Pewnie zastanawiasz się, czy wysoka skuteczność zabiegu wiąże się z tym, że depilacja laserowa miejsc intymnych boli. Jest to zależne od predyspozycji indywidualnych odczuwania bólu, czyli tzw. progu bólu. W partiach bardziej wrażliwych, depilacja laserowa miejsc intymnych jest bardziej odczuwalna, ale jej działanie porównuje się do ukłucia skóry przez komara. Jest to wywołane przez emitowanie energii cieplnej przez laser. Większość ludzi twierdzi, że depilacja laserowa miejsc intymnych nie boli.

Depilacja laserowa bikini – efekty, na ile starcza?

Efekty przeprowadzenia depilacji laserowej bikini są widoczne już po pierwszym zabiegu po tygodniu od działania laserem. Całkowite usunięcie włosków i otrzymanie zadowalających zabiegów uzyskuje się po ok. 6-9 wizytach. Odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą ok. miesiąca. Na ile starcza? Efekty utrzymują się już przez całe życie, jednak aby mieć pewność, że włoski nie odrosną, należy co roku przeprowadzać zabieg przypominający. Efektem depilacji laserowej bikini jest gładka, piękna skóra, komfort i zaoszczędzony czas na częste stosowanie innych metod depilacji.

Depilacja laserowa – nogi i inne partie ciała, cena

Cena depilacji laserowej jest mocno zróżnicowana, ponieważ zależy ona od rekomendowanej przez specjalistę ilości zabiegów, a także czy zabiegowi będzie poddawana dana partia ciała, czy całość. Przykładowo za depilację nóg płaci się od ok. 70 zł za jeden zabieg do 520 zł za ilość zabiegów „do skutku”. Cena za depilację okolic intymnych waha się od 160 do 300 zł, natomiast cena za depilację rąk (ramiona i przedramiona) to od 160 do 180 zł.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

1 KOMENTARZ

  1. Laser jest super, najlepszy to vectus, efekty są widoczne już o pierwszym zabiegu, ja chodzę w Warszawie do salonuhttps://www.depicare.pl/ efekty są rewelacyjne i polecam umawiać się już teraz przed latem, to najlepszy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE