Strona głównaOpinieDekristol 20000 - opinie i cena

Dekristol 20000 – opinie i cena

Dekristol 20000 jest stosowany w stanach ostrych niedoborów witaminy D3 u osób dorosłych. Co ważne jest to lek, a nie suplement diety, dlatego można go dostać tylko na receptę. Wpływa on na metabolizm, a także wchłanianie wapnia w organizmie. Znaczną rolę pełni w mineralizacji kości. Dekristol 20000 wskazany jest w leczeniu hipowitaminozy D. Pewnie zastanawiasz się, czy ten faktycznie działa i jakie ma opinie wśród pacjentów, dlatego w poniższym artykule postaramy się je przedstawić.

Dekristol 20000 – opinie

Na forum można znaleźć wiele opinii na temat leku Dekristol 20000, równych tych pozytywnym zabarwieniu, jak i trochę mniej. Ważną informacją jest to, że Dekristol 20000 to aż 200000 j.m. witaminy D, co odpowiada 500 µg lub 20 mg oleistego roztworu witaminy. Suplementy mogą uzupełnić jedynie małe niedobory cholekalcyferolu (witaminy D), natomiast leki mają potwierdzone działanie wieloma badaniami, dlatego też są skuteczniejsze od łatwo dostępnych suplementów. W opiniach na forum znajdujemy informacje na temat Dekristolu 200000, że pomógł on w leczeniu hipowitaminozy witaminy D. Pacjenci ostrzegają, że tego leku nie można stosować w przypadku osób mających alergię na cholekalcyferol, orzeszki ziemne, czy na inny składniki leku, o których dowiecie się w ulotce. Na forum, opinie wyrażają, że bezwzględnie zakazane jest jego stosowanie kiedy cierpi się na hiperkalcemię, hiperwitaminozę D, hiperkalciurię, niedoczynność przytarczyc, zaburzenia czynności nerek, kamicę nerkową, czy w przypadku, kiedy stosowane są jakiekolwiek leki, które zawierają witaminę D. 

W opiniach na forum znajdujemy informację, że Dekristol 20000 pozwala na szybkie wysycenie w sześć tygodni. Stosując dwie kapsułki tygodniowo po sześciu tygodniach i wykonaniu ponownie badań, poziom witaminy D znacznie wzrósł. Na forach istnieją również mniej przychylne opinie. Pacjenci narzekają, że zdarza się, że czasami zdarzają się problemy z szybkim dostaniem tego leku w aptekach. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza, który zlecił nam stosowanie Dekristolu 20000. Witamina D i jej metabolity przenikają do mleka, dlatego w okresie laktacji stosowanie tego leku nie jest pożądane, ze względu na jego dużą dawkę. W opiniach na forum znajdujemy informację, że cholekalcyferol nie ma wpływu na płodność, dlatego też nie należy spodziewać się jej zaskakującego poprawy, czy obniżenia. Natomiast podczas ciąży należy unikać nadmiaru witaminy D, ponieważ może on doprowadzić do znacznego opóźnienia rozwoju dziecka, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Może wywołać on choroby serca i oczu u niemowlęcia. Pacjenci w opiniach na forum wskazują, że stosunek jakości do ceny jest odpowiedni.

Dekristol 20000 – cena

Sprawdziliśmy jak kształtują się ceny Dekrsitolu 20000. Jak wiadomo, ceny mogą się różnić, w zależności od tego, w jakiej aptece będziemy chcieli zakupić lek. Warto jest porównać ceny w aptekach internetowych, jeśli zależy nam na kupnie leku w atrakcyjniejszej cenie. Dekrsitol 20000 waha się na poziomie cenowym 40 zł +/- kilka złotych.

Dekristol 20000 – ulotka

Choć ulotki często bardzo długie, wręcz za długie, to warto jest po nią sięgnąć i przeczytać zanim zacznie się stosować którykolwiek z leków. Najważniejsze informacje, jakie możemy znaleźć w ulotce to przede wszystkim skład. Warto jest się z nim zapoznać, ponieważ zdarza się, że pacjent może mieć uczulenie na którykolwiek ze składników. W skład Dekrsitolu 20000 wchodzi przede wszystkim cholekalcyferol – substancja czynna oraz substancje pomocnicze, takie jak – olej arachidowy oczyszczony, żelatyna, glicerol 85%, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, woda oczyszczona oraz all- rac- alfa- Tokoferol. W ulotce znajdziemy też takie przydatne treści, jak dawkowanie. W tym aspekcie należy bezwzględnie trzymać się ustalonych przez lekarza zaleceń. Kapsułki należy przyjmować doustnie i popić wodą. W związku z tym, aby zapewnić lepszą wchłanialność, dobrze jest przyjmować go przed większym posiłkiem. Ten lek może wywołać niepożądane działania, tak jak większość leków na rynku. Należą do nich, m.in. obrzęk twarzy, języka, gardła, trudności podczas połykania i oddychania oraz pokrzywka.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE