Strona głównaChorobyCzym złagodzić ból brzucha?

Czym złagodzić ból brzucha?

Ból brzucha to jedna z powszechniejszych dolegliwości, która może przytrafić się każdemu, niezależnie od ogólnego stanu zdrowia czy też wieku. Jakie podłoże może mieć dyskomfort w okolicy jamy brzusznej i czy lek na ból brzucha to dobre rozwiązanie w każdym przypadku? Dowiesz się tego z lektury naszego artykułu.

Różne przyczyny bólu i dyskomfortu

Dyskomfort w obrębie jamy brzusznej może skutecznie pogorszyć samopoczucie oraz pokrzyżować niejedne plany. Uczucie pełności, krępujące wzdęcia czy też ból o zróżnicowanym nasileniu, biegunki lub zaparcia – wiele osób doświadczyło tych nieprzyjemnych symptomów przynajmniej raz w życiu. Na szczęście większość z nich nie jest groźna i może być związana między innymi z zaburzeniami trawienia lub zaburzeniami czynności układu pokarmowego, których podłożem może być choćby stres. Choć opisane dolegliwości z pewnością nie należą do przyjemnych, na rynku farmaceutycznym znajdziemy produkty, które mogą okazać się pomocne w przypadku przejściowych problemów związanych z jamą brzuszną.

Istota codziennych zdrowych nawyków

Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego uzależnione jest od wielu czynników. Rodzaj diety i regularność spożywanych posiłków, wielkość zjadanych porcji, poziom aktywności fizycznej, indywidualna reakcja na stres – to wszystko może wpływać na ogólne samopoczucie, w tym również na prawidłowe działanie układu pokarmowego oraz pojawienie się ewentualnego dyskomfortu i dolegliwości bólowych w obrębie jamy brzusznej. Ulgę w przypadku pojawienia się takich dolegliwości, jeśli nie mają one poważniejszego podłoża, może przynieść zmiana codziennych nawyków. Pomocny w łagodzeniu przejściowych dolegliwości może okazać się również sprawdzony lek na ból brzucha.

Jak zapobiegać problemom związanym z układem pokarmowym?
Zdrowa, zrównoważona dieta, w której ilość przetworzonej żywności oraz tłustych potraw zostaje ograniczona do minimum, regularna aktywność fizyczna, podaż odpowiedniej ilości wody bez względu na porę roku, a także dbanie o równowagę psychiczną to aspekty, które również pozytywnie wpływają na układ pokarmowy. Warto też mieć zawsze pod ręką lek na ból brzucha, jak choćby Tribux Bio stosowany do leczenia krótkotrwałego, który wykazuje właściwości regulujące pracę przewodu pokarmowego oraz czynnościowe zaburzenia jelit. Każda tabletka Tribux Bio zawiera 100 mg trimebutyny maleinianu (Trimebutini maleas), a lek ten dostępny jest w aptekach bez recepty.

Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here