Strona głównaPoradyCzy warto szukać pracy dla opiekunek w Niemczech na własną rękę?

Czy warto szukać pracy dla opiekunek w Niemczech na własną rękę?

Potrzebujesz pracy od zaraz? A może chcesz po prostu zabezpieczyć się finansowo? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Ponieważ praca opiekunki osób starszych w Niemczech staje się coraz popularniejsza, warto zapoznać się z jej warunkami.

Niezależne szukanie pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech jest bardzo ryzykowne. Samodzielna opiekunka musi dobrze znać język niemiecki, tamtejsze prawo oraz rynek pracy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Nie wiadomo, na jaką rodzinę może trafić, a jeśli trafi niefortunnie, nie może się do nikogo odwołać. Problematyczna jest też kwestia odprowadzania podatku i organizacja wszystkich formalności jak np. ubezpieczenie zdrowotne.

Łatwiej i bezpieczniej jest nawiązać współpracę z agencją, która załatwi wszystko za opiekunkę. Z agencją Veritas Opieka zawierasz umowę w całości po polsku, więc wszystko jest jasne i wiesz, co podpisujesz. Opiekunka osób starszych w Niemczech w razie kłopotów zawsze może skontaktować się z koordynatorem, który jest przydzielany każdej opiekunce.

Plusy pracy dla opiekunek w Niemczech

Główną zaletą jest oczywiście wynagrodzenie, którego wysokość ciężko porównywać z przeciętnymi w Polsce. Opiekunka nawet ze średnią znajomością języka może oczekiwać na wynagrodzenie liczące ok. 1700 euro netto miesięcznie. Kolejnym atutem jest fakt, że opiekunka osób starszych w Niemczech nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Transport zapewnia agencja, a nocleg i wyżywienie rodzina podopiecznego. Gdy się zdarzy nagły wypadek losowy i opiekunka musi opuścić rodzinę, agencja organizuje powrót do kraju oraz opiekunkę na zastępstwo.

Jesteś zainteresowana podjęciem pracy dla opiekunek w Niemczech? Skontaktuj się z agencją Veritas Opieka. Nasz konsultant chętnie pomoże Ci dobrać odpowiednią ofertę „od zaraz” i przeprowadzi przez proces rekrutacyjny.

Czytaj więcej: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE