Strona głównaOpinieCzy Receptomat jest bezpieczny? Opinie

Czy Receptomat jest bezpieczny? Opinie

Recepty papierowe, to już przeżytek. Teraz każda wizyta u lekarza, która kończy się wskazaniem do antybiotykoterapii lub zastosowania jakiegoś innego leku na receptę, zakończona jest adnotacją o tym fakcie w systemie oraz wygenerowaniem krótkiego kodu, który następnie podaje się farmaceucie, pracującemu w aptece. 

Czas pandemii spowodował, że wielu lekarzy, zaczęło oferować w swoich usługach e – konsultacje. Czyli porady medyczne bez wychodzenia z domu. Ułatwiło to życie milionom pacjentów, zmagających się z różnego typu schorzeniami. Również wtedy pojawił się Receptomat. Czy to legalne? Czy jest bezpieczny? Jaka cena za receptę? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do lektury.

Co to Receptomat? 

Czym jest Receptomat? Ile kosztuje recepta? Wyjaśniamy. Zacznijmy przede wszystkim od informacji, co to takiego. Jest to serwis internetowy, który został stworzony w oparciu o wiedzę i doświadczenie lekarzy, a także zastosowaniu w nim, najnowszych rozwiązań technologicznych. Właśnie tak powstał Receptomat. Ile kosztuje recepta? Cennik ciężko znaleźć na ich stronie, jednak z informacji z działu FAQ wynika, że cena za tego typu usługę zaczyna się od 59 zł. Wiele osób, które rozważa skorzystanie z tego portalu, zastanawia się, czy jest bezpieczny. Jak najbardziej. Można zatem śmiało z niego korzystać, gdy potrzebujemy recepty. Jak to dokładnie działa? Należy zarejestrować się na portalu i w kwestionariuszu dokonać opisu swojej przypadłości, potem zaś uiścić opłatę. Następnie lekarz, ma kilka minut, aby dokonać weryfikacji takiego zgłoszenia i SMSem wysłać kod do recepty. Otrzymana przez nas recepta, ważna jest przez okres 30 dni. Nieco inaczej jest jednak w przypadku antybiotyków. Na ich wykupienie mamy tylko 7 dni. Oba te okresy liczone są od daty, wystawienia przez lekarza recepty.

Czy Receptomat jest bezpieczny? Sprawdzamy 

Nie należy obawiać się, skorzystania z portalu Receptomat. Czy jest bezpieczny, wyjaśniliśmy już w poprzednim akapicie. Dla przypomnienia dodamy tylko, że e – recepty i e – konsultacje, są unormowane prawnie i nie należy się ich w żaden sposób obawiać. Naszym zdaniem, cena za receptę jest dość korzystna, a sam proces łatwy i każdy sobie z nim poradzi. Jest to portal, który ułatwia życie wielu osobom, które w trybie pilnym potrzebują otrzymać receptę lub skorzystać z teleporady lekarskiej albo uzyskać L4 (tak, te usługi również są tam dostępne).

Receptomat czy to w ogóle legalne? 

Wiele osób, ma jednak sporo obaw przed skorzystaniem z portalu Receptomat. Czy to legalne? Zastanawiają się. Jak już powiedzieliśmy, nie ma powodów do obaw. Portal działa zgodnie z prawem i nie należy obawiać się usług serwisu Receptomat i czy to legalne. Śmiało, jeśli czujecie się źle lub skończył Wam się lek, który musicie przyjmować, aby żyć – nie musicie się wahać i możecie z niego skorzystać.

opinie o receptomacie na wykopie
Jak widać nie przepisują oni wszystkiego czego Klient zapragnie.

Receptomat – opinie 

Jeśli jednak dalej czujecie się niepewnie, przed skorzystaniem z tego portalu to może opinie, pomogą Wam podjąć decyzję. Cennik usług to aspekt, pojawiający się w bardzo wielu recenzjach pacjentów, którzy skorzystali z tego portalu. Co jeszcze mówi się na temat Receptomatu? Za pośrednictwem tego portalu, można też uzyskać e-skierowanie. Jeśli więc na przykład czujecie, że Wasz wzrok się pogarsza i potrzebujecie skierowania do odpowiedniego specjalisty, nie musicie już zrywać się skoro świt, aby iść do Waszej przychodni rejonowej prosić o skierowanie. Za sprawą Receptomatu, możecie dokonać tego bezproblemowo, nie wychodząc domu i nie tracąc cennego czasu (którego wiecznie przecież brakuje). Przypomnimy, że wszystkie te czynności odbywają się w sposób całkowicie legalny. 

Receptomat – opinie forum 

Opinie na forum, to niezawodne źródło wiedzy w wielu sytuacjach. Dużo osób, zastanawia się nad skorzystaniem z oferty prezentowanej przez portal Receptomat. Ile kosztuje recepta, jest bardzo często zadawanym przez nich pytaniem. Cena ta została już przez nas podana, ale dla przypomnienia dodamy raz jeszcze, że zaczyna się od 59 zł. Szczegółowy cennik nie jest wyszczególniony na stronie, jednak portal dość często oferuje liczne promocje i rabaty z tym związane. Opinie na forum pozytywnie wypowiadają się też na temat faktu, że pomoc na portalu Receptomat, można uzyskać niemal o każdej porze dnia i nocy. Również w weekendy. Co jeszcze istotne jest w tym przypadku to fakt, że cennik w te dni pozostaje taki sam, jak w tygodniu powszednim. Nie trzeba zatem obawiać się poniesienia wysokich kosztów, gdy zdecydujemy się na skorzystanie z tego typu usługi w sobotę lub w niedzielę. 

Receptomat – opinie a L4 

Jaka jest cena za receptę, już wiemy. Wspomnieliśmy też, że za pośrednictwem portalu istnieje możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego L4. Można otrzymać je z perspektywy domowej kanapy, bez narażania innych na zarażenie się naszymi zarazkami lub też, pogorszenia naszego samopoczucia. Opinie często odnoszą się do tego faktu. Jaka jest cena za taką usługę? Z dostępnych informacji wynika, że taka sama jak w przypadku e-recepty, czyli wynosi 59 zł. Warto o tym pamiętać, gdy pewnego dnia obudzicie się z zatkanymi zatokami, bólem głowy i gorączką, nie do końca wiedząc, jak się nazywacie. 

W dobie, postępującej technologii oraz cyfryzacji coraz większej ilości usług, kwestią czasu było, że dosięgnie też dziedziny medycznej. Wraz z pojawieniem się portali, typu Receptomat wiele czynności zostało ułatwionych. Za jego pośrednictwem, możemy bez wychodzenia z domu, poprosić o lekarską pomoc oraz uzyskać receptę. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele plusów i przede wszystkim jest w pełni legalne. Należy jednak pamiętać, że jeśli objawy nie ustępują to warto jednak, udać się do lekarza „w realu”. Czasem jest to kluczowe, aby wdrożyć odpowiednie leczenie i zapobiec potencjalnej tragedii. Pamiętajmy o tym.

Zobacz też:

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE