Strona głównaLekiClotidal - opinie, cena, zamiennik

Clotidal – opinie, cena, zamiennik

Grzybica pochwy to choroba, która charakteryzuje się uporczywym pieczeniem, swędzeniem i pojawiającym się serowatymi upławami. Przede wszystkim grzybica pochwy jest chorobą, która dotyka wiele kobiet. To właśnie te objawy oraz pojawiające się stany zapalne pochwy i warg sromowych są najczęstszą przyczyną wizyt kobiet w przychodniach ginekologicznych. Często wiele kobiet, przed wizytą u ginekologa, stara się samodzielnie rozwiązać te problemy, stosując kremy dostępne bez recepty i globulki dopochwowe. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów i kremów przeciwgrzybicznych, jednak pojawia się pytanie, które wybrać? W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę jeden z takich produktów – Clotidal, sprawdzimy, jakie można znaleźć na forum opinie o tym leku, jaka jest jego cena i czy dostępne są inne zamienniki na rynku.

Clotidal krem – opinie, forum

W takim razie, jakie można znaleźć opinie na forum o preparacie Clotidal? Przede wszystkim krem Clotidal to preparat, który jest stosowany do zwalczania objawów grzybicy pochwy. Clotidal zawiera w swoim składzie substancję o nazwie klotrymazol, który wchodzi w skład grupy preparatów przeciwgrzybiczych.

Krem Clotidal jest stosowany najczęściej w trakcie leczenia drożdżycy, czyli zapalenia błon śluzowych, które są zlokalizowane w narządach płciowych. Przede wszystkim drożdżyca, to choroba, która dość często pojawia się u kobiet, z kolei grzyb Candida jest odpowiedzialny za powstające zakażenie. Grzyb Candida najczęściej występuje na naskórku, w pochwie i może być w niektórych przypadkach patogenny. Przede wszystkim dzięki swojej błyskawicznej skuteczności, krem Clotidal zyskuje pochlebne opinie na forum.

Clotidal krem jest stosowany przy pomocy specjalnego aplikatora, który jest dołączony do każdego opakowania tego preparatu. Jego aplikacja jest dość prosta, a cała instrukcja jest umieszczona na ulotce, która jest dołączona do każdego opakowania. Na forum jednak można znaleźć pewne opinie, które odnoszą się do tego, że podczas aplikacji należy pamiętać o tym, że należy aplikator odłączyć od tuby, a przy wprowadzaniu tego urządzenia do pochwy, najlepiej czynność wykonywać w pozycji leżącej, przy tym uginając lekko nogi, zdarzają się sytuacje, w których krem zacznie wydobywać się z pochwy, w tym przypadku to zjawisko jest naturalne, dlatego też nie warto się tym przejmować.

Tak jak w przypadku większości stosowanych preparatów, warto skontaktować się z lekarzem, który wyda odpowiednią opinię, i przeprowadzi odpowiednie badania pod kątem tego, czy nie występują żadne przeciwwskazania związane z przyjmowaniem tego leku. W tym przypadku podczas stosowania Clotidal należy pamiętać o tym, aby nie stosować go podczas miesiączki. W związku z tym pełny cykl leczenia powinno się zakończyć wraz z rozpoczęciem menstruacji. Na forum znaleźć można wiele informacji o tym, że podczas leczenia zakażenia grzybicy pochwy, powinno się zaprzestać uprawiania stosunków płciowych, do momentu zakończenia leczenia. Jest to spowodowane tym, że istnieje ryzyko zakażenia partnera tymi bakteriami.

Clotidal – czy jest dostępny bez recepty?

W takim razie czy lek Clotidal jest dostępny bez recepty? Clotidal to krem, który zwalcza wszelkie zapalenia i zakażenia grzybicze pochwy, te z kolei charakteryzują się takimi objawami jak uporczywe swędzenia, dyskomfort, pieczenie oraz upławy. Clotidal to lek, który jest dostępny bez recepty i może być stosowany bez konsultacji z lekarzem, jednak w tym przypadku należy przyjmować go zgodnie z instrukcjami, które znajdują się na ulotce. Przede wszystkim Clotidal to preparat, który można kupić w każdej aptece.

Clotidal – zamienniki

Czy w aptece można nabyć zamienniki leku Clotidal? Najczęściej szukając zamienników leku Clotidal, należy przede wszystkim zwracać uwagę na produkty, które zawierają w swoim składzie substancję clotrimazole, które występują w innej postaci np.: w kapsułkach doustnych. Oczywiście przed podjęciem takiej decyzji, należy skonsultować chęć stosowania zamienniku z lekarzem, który wyda odpowiednią opinię.

Clotidal – cena

Clotidal to krem, który powszechnie występuje w każdej aptece bez recepty. Najczęściej cena jest uzależniona od wielkości opakowania i punktu sprzedaży. W tym przypadku cena za opakowanie Clotidal 35g z sześcioma aplikatorami sięga około 25-30 złotych.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE