Strona głównaPoradyBotoks – co powinieneś wiedzieć, nim zdecydujesz się na zabieg?

Botoks – co powinieneś wiedzieć, nim zdecydujesz się na zabieg?

Z pewnością każdy z was zetknął się niejednokrotnie ze słowem botoks. Pytanie jednak brzmi, czy każdy z was jest w stanie dokładnie określić, czym jest taki zabieg? Czym jest substancja o której mowa? Z pewnością nie. Prawdą jest jednak to, że botox wykorzystywany jest w szeroko rozumianej medycynie estetycznej, jak również kosmetologii. Dlaczego tak jest? Jakimi właściwościami odznacza się ta substancja? I wreszcie: Czy zabieg przy wykorzystaniu tej substancji jest bolesny? To najczęściej zadawane pytania związane z botoksem. W naszym poniższym artykule, postaramy się na nie odpowiedzieć.

Co to jest botox i do czego służy?

Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia samego zabiegu, warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest botoks. Najprościej rzecz ujmując jest to jad kiełbasiany. To substancja, która wytwarzana jest w wędlinach, kiedy ulegają zepsuciu. Logiczne jest zatem to, że jest to substancja szkodliwa dla naszego zdrowia. Jak się jednak okazuje, wstrzykiwane odpowiednie dawki botoxu, w żaden sposób nie wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Co więcej, są w stanie w skuteczny sposób poprawić estetykę wyglądu naszej twarzy. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że zabiegi z wykorzystaniem botoxu, cieszą się tak dużą popularnością.

Wygładzanie zmarszczek

To, do czego najczęściej stosowany jest botox to spowolnienie procesu starzenia się skóry. Z reguły substancja ta jest wykorzystywana do redukcji zmarszczek. Dzięki To, do czego najczęściej stosowany jest botox to spowolnienie procesu starzenia się skóry. Nie da się ukryć, że ludzie są dosyć wrażliwi na tym punkcie – nie lubimy widzieć w lustrze tego, jak wpływa na nas upływ czasu. Z reguły więc substancja ta jest wykorzystywana do redukcji zmarszczek. Dzięki temu, że jest ona bardzo elastyczna, bez najmniejszego problemu jesteśmy w stanie skutecznie wypełnić nią powstałe zmarszczki. Efekt takiego zabiegu może utrzymywać się nawet do 8 miesięcy. Uzależniony jest on jednak od wielu, bardzo indywidualnych czynników i nawet specjalista wykonujący zabieg nie będzie w stanie powiedzieć nam dokładnie, ile czasu taki efekt utrzyma się u nas. Bardzo ważne jest także to, że botoxu nie można powtarzać częściej niż raz na 3 miesiące – żaden specjalista się na to nie zgodzi, więc nie warto nawet próbować. Oczywiście dokładny termin kolejnego zabiegu, ustalany jest z lekarzem, który taki zabieg wykona. Wskaże on bezpieczny dla naszego zdrowia termin, w którym botox może zostać wykonany po raz kolejny. To przydatna informacja, bo wtedy możemy uzbierać sobie w międzyczasie pieniądze na kolejny zabieg, który przecież nie należy do najtańszych.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej warto wykonać u specjalistów. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE