Strona głównaOpinieBiomag magnetoterapia opinie

Biomag magnetoterapia opinie

Magnetoterapia jest jednym z dość popularnych zabiegów fizjoterapeutycznych, który stanowi jeden z głównych elementów rehabilitacji. Aparaty Biomag do magnetoterapii są przede wszystkim stosowane podczas kuracji, w leczeniu różnych chorób ze stawami, osteoporozy, problemami z cerą i nadciśnienie. Cały proces leczenia za pomocą magnetoterapii polega na tym, że pole magnetyczne w znaczący sposób przyczynia się do szybszej regeneracji tkanek, dodatkowo zmniejsza ból oraz inne działania niepożądane. W dalszej części wpisu omówimy czym dokładnie jest aparat Biomag magnetoterapia i sprawdzimy, jakie są opinie lekarzy o tej formie leczenia.

Biomag magnetoterapia – jakie są opinie lekarzy?

W takim razie czym dokładnie jest Biomag magnetoterapia i jakie można znaleźć opinie lekarzy w sieci? Warto zacząć od tego, że ta forma leczenia, czyli magnetoterapia, to metoda, która jest wykorzystywana głównie w trakcie rehabilitacji, oczywiście korzysta z niej również mnóstwo, innych działów medycyny. Magnetoterapia charakteryzuje się tym, że pole magnetyczne, wywoływane przez ten aparat ma właściwości, które przenikają dokładnie, ludzkie ciało i docierają praktycznie do każdej z komórki, w ten sposób magnetoterapia jest polecana przez lekarzy i zyskuje pozytywne opinie. 

Na stronie producentów tych aparatów, znajdują się również informacje o tym, że Biomag magnetoterapia dzięki właściwości przenikania do każdej komórki w ciele, powoduje to, że do ich wnętrza przedostają się w łatwy sposób substancje wartościowe i tlen. Dodatkowo pole magnetyczne oddziałuje na organizm człowieka w taki sposób, że zwiększa się regeneracja tkanki łącznej, w rezultacie wytwarza się blizna kostna, dlatego najczęściej te zabiegi są polecane przez lekarzy chirurgów i udzielają dość pochlebne opinie.

Przeprowadzenie zabiegu z Biomag magnetoterapia to tak naprawdę nic trudnego, w tym przypadku wystarczy podstawowe przeszkolenie, dlatego zyskuje wiele pozytywnych opinii. Przeprowadzając taki zabieg ,należy usunąć całą biżuterię, wszelkie protezy zębowe i telefon musi być wyłączony. Magnetoterapia jest wykonywana przez ubrania, dodatkowo przenika również przez wszelkie opatrunki gipsowe. W pierwszej kolejności, aby rozpocząć zabieg, należy umieścić w specjalistycznej cewce tę część ciała, którą chcemy leczyć. Magnetoterapia może być wykonywana w pozycji leżącej jak i siedzącej, cała przebieg kuracji wymaga minimum 10 zabiegów, które przeważnie trwają do 25 minut. Wszelkie parametry aparatu zabiegowego są ustawiane od indywidualnych potrzeb. Cały zakres leczenia za pomocą urządzenia Biomag magnetoterapia polega na tym, aby podawać impulsy, leczonej osobie, w trzech różnych zakresach i parametrach. Każdy zakres różni się od siebie częstotliwością i natężeniem.

To, co charakteryzuje aparat Biomag do magnetoterapii jest to, że określa się ten zabieg jako bezpieczny i nieinwazyjny. Dość często pojawiają się opinie lekarzy w sieci, mówiące o tym, że nawet długotrwałe stosowanie zabiegów nie przyczynia się do powstawania skutków ubocznych. Oczywiście mogą się zdarzyć sytuacje, w których pewne objawy się nasilają, jednak mijają one po pewnym czasie.

Przede wszystkim leczenie przy pomocy aparatu Biomag magnetoterapia to kuracja, która wspomaga normalizację błony śluzowej. W rezultacie, wzmacnia całkowitą dynamikę jonów, które przechodzą przez wcześniej wspomnianą błonę śluzową. Dodatkowo kuracja zwiększa całkowitą zdolność komórek do zużycia tlenu. Magnetoterapia w pozytywny sposób wpływa na różne przemiany energetyczne w ciele człowieka, dlatego jest tak często polecany przez lekarzy i zyskuje pochlebne opinie. Wyróżnia się również kilka innych efektów, które występują po leczeniu magnetoterapią i są to m.in. poprawa układu krwionośnego, działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, dodatkowo regeneruje tkankę nerwową. Te wszystkie efekty potwierdzają to, że leczenie przy pomocy magnetoterapii ma mnóstwo innych zastosowań medycznych. W pewien sposób również wpływa na znaczną poprawę komfortu życia, tym samym zdecydowanie przyspiesza rehabilitację, w trakcie silnych stanów zapalnych.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

1 KOMENTARZ

  1. Takie urządzenie od Biomag kupiłam rodzicom. Są starszymi osobami, mają swoje problemy zdrowotne. Tata dodatkowo jest po operacji biodra, mama ma dokuczliwe zwyrodnienia. Na różnego rodzaju bóle sprawdza się jak najbardziej, ulga jest szybko odczuwalna. Nie, że trzeba sobie ileś zabiegów zaaplikować i dopiero czekać na poprawę. Zdecydowanie warto mieć taki sprzęt w domu i korzystać w miarę potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE