Strona głównaLekiAdipex zamiennik — co kupić zamiast tego leku?

Adipex zamiennik — co kupić zamiast tego leku?

Jeśli szukasz czegoś, co pomoże w odchudzaniu, to możesz na rynku znaleźć na wiele różnych preparatów. Niektóre z nich dostępne są w sklepach internetowych i sprzedawane bez recepty. Są to przeważnie tak zwane suplementy diety. W przeciwieństwie do leków nie mają one tak silnego działania, a więc są mniej skuteczne. Jednak być możesz słyszałeś też od Adipexie, to silny lek na odchudzanie, który jednak nie jest dostępny w Polsce. Chcesz wiedzieć, czym jest? Jakie są jego zamienniki? Przeczytaj ten artykuł. 

Zobacz: NoSpa w Niemczech – jakie zamienniki znajdziemy?

Adipex — co to jest?

Jest to lek produkowany w Czechach, którego substancją czynną jest fentermina. Jest to pochodna amfetaminy. Dzięki czemu są to bardzo mocne tabletki na odchudzanie. Fentermina to substancja psychoaktywna, która oddziałuje na neuroprzekaźniki, powodując wydzielanie większej ilości dopaminy i noradrenaliny. Skutkiem tego jest pobudzenie funkcji psychomotorycznych oraz zmniejszenie łaknienia.

Fentermina znalazła zastosowanie w odchudzaniu już pod koniec lat 50. XX wieku. Od początku jednak była zatwierdzona jako lek stosowany jedynie krótkookresowo. Przez jakiś czas była też łączona z innymi środkami na odchudzania. Jednak takie połączenie powodowało różne niepożądane działanie, szybko więc wycofano je z użycia.

Sam Adipex to bardzo skuteczny lek właśnie dzięki temu, że w pewien sposób oszukuje on mózg. Będąc pod jego wpływem, zmniejsza się uczucie łaknienia, co przekłada się po prostu na mniejsze ilości spożywanego jedzenia. Można więc w krótkim czasie efektywnie schudnąć.

Czy Adipex można kupić w aptece?

Tam, gdzie ten lek jest dostępny, jest z reguły przepisywany na receptę. To znaczy, można uzyskać do niego dostęp jedynie po tym, jak zakup zaleci lekarz. Jednak w Polsce nie jest on w ogóle stosowany w leczeniu otyłości. Dlatego nie jest możliwe kupno w aptece leku, jakim jest Adipex. Zamiennik jest więc tym, czego poszukuje wielu ludzi w Polsce.

Źródło: lekibezrecepty.org

Zobacz: Clean Forte – opinie, zamiennik. Oszuści? O co chodzi?

Dlaczego nie Adipex?

Szereg możliwych do wystąpienia skutków ubocznych sprawia, że w wielu krajach, w tym w Polsce, jest on niedostępny. Zwiększenie liczby ciał ketonowych, a co za tym idzie większe zakwaszenie organizmu, niedobór białka, negatywny wpływ na prace jelit i florę bakteryjną i osłabienie odporności organizmu. To właśnie powody, dla których w wielu miejscach nie można legalnie zdobyć leku, jakim jest Adipex. Zamiennik to więc często jedyna opcja, dla tych, którzy szukają skutecznej metody, która pomoże im w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Adipex zamiennik

Jednym z popularnych i jednocześnie bardzo skutecznym lekiem, który używany był jako zamiennik Adipexu, była Meridia. Jednak obecnie jest ona nielegalna w Polsce i można ją dostać jedynie, jeśli sprowadzona zostanie z Ameryki Południowej lub Stanów Zjednoczonych.

Jednak to nie jedyne, co można użyć w zastępstwie Adipexu. Zamiennik to także np. Zelixa. Jest to środek w formie tabletek. Oprócz tego, że mają one zmniejszać łaknienie, to przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Jej działanie opiera w się w dużej mierze o chlorowodorek sibutraminy. W praktyce działa tak, że dużo szybciej uzyskuje się uczucie sytości.

Kolejny lek, którego działania opiera się sibutramine to Reduxin. Jest to medykament, który w najbardziej skutecznej formie, sprzedawany jest wyłącznie na receptę. Jego lżejsza wersja dostępna jest także bez niej, jako suplement diety.

Innymi lekami, które opierają swoje na działanie na sibutraminie są jeszcze między innymi Meizitanca, czy Lindaxa. Oczywiście żadnego z nich nie powinno brać się bez konsultacji z lekarzem. Leki te, tak jak wszystkie inne, mogą mieć poważne skutki uboczne w przypadku stosowania u osób mających konkretne schorzenia. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie odpowiedniego wywiadu lekarskiego przed rozpoczęciem terapii. 

Oczywiście oprócz stosowania leków, prawidłowa terapia to także wdrożenie różnych zasad odnośnie do stylu życia. Nie wystarczy jedynie zastosować Adipex, zamiennik tego leku, lub jakikolwiek inny preparat. Każdorazowo, aby cieszyć się pozywanymi skutkami na stałe, powinno się mieć po prostu opracowany plan odchudzania.  

Zobacz: Mysimba – opinie, efekty, zamiennik, wycofany, gdzie kupić?

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE