Strona głównaLekiACC Optima - dawkowanie

ACC Optima – dawkowanie

ACC Optima to lek, który stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny w drogach oddechowych. Ułatwia on odkrztuszanie. Jak wygląda jego dawkowanie? Jaka jest jego cena? Jakie opinie na forum posiada ACC Optima dla dzieci na kaszel oraz syrop na kaszel ACC Classic? Przeczytaj poniższą treść, a poznasz wszelkie niezbędne informacje na temat tych leków.

Jak wygląda dawkowanie leku ACC Optima

Dawkowanie leku ACC Optima wygląda następująco: dla dorosłych i dzieci powyżej 14. roku życia dopuszczalna jest 1 tabletka musująca na dobę. Należy ściśle przestrzegać zasad dotyczących dawkowania. Skąd wzięła się nazwa leku ACC? Zapewne stąd, że substancją czynną leku jest acetylocysteina. 1 tabletka zawiera aż 600 mg tego związku. Substancjami pomocniczymi są: bezwodny węglan sody, bezwodny kwas cytrynowy, wodorowęglan sody, mannitol, laktoza bezwodna, kwas askorbowy, sacharyna sodowa, cyklaminian sodu, dwuwodny cytrynian sody, aromat jeżynowy “B”. Jakie zasady należy znać, aby w odpowiedni sposób stosować lek? Pamiętaj, że należy przyjmować go po zjedzeniu. Tabletkę rozpuszcza się w ½ szklanki wody. Nie wolno czekać, tylko od razu po rozpuszczeniu wypić. Lek należy stosować maksymalnie cztery godziny przed snem. Wypicie leku przed samym snem, powoduje wykrztuszanie w nocy, co zaburza sen. Wskazaniem do stosowania ACC Optima jest zakażenie górnych dróg oddechowych. Lek skutecznie rozrzedza wydzielinę oraz ułatwia odkrztuszanie. Zastanawiasz się, jaka jest cena ACC Optima? Cena kształtuje się na poziomie 15 zł za 10 tabletek musujących. Może się różnić w zależności od wybranej apteki.

ACC Optima dla dzieci na kaszel – jakie opinie posiada na forum?

ACC Optima dla dzieci na kaszel nosi nazwę ACC mini. Jest to lek wydawany bez recepty. Jak potwierdzają opinie na forum jest skuteczny w radzeniu sobie z problemami z odkrztuszaniem. Zawarta w leku acetylocysteina obniża lepkość gęstej wydzieliny, dzięki czemu możliwe jest jej odkrztuszanie. ACC Optima dla dzieci na kaszel ma postać saszetek, które rozpuszcza się w wodzie. Taka forma leku cieszy się dobrymi opiniami na forum. Smak ACC mini jest dobry, dzięki czemu dzieci chętnie go wypijają. Warto wiedzieć, że lek powinien być spożywany po posiłku. Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Jest ono ważne na co dzień, jednak w trakcie leczenia tym bardziej. Nie wolno stosować ACC Optima dla dzieci na kaszel w przypadku choroby wrzodowej żołądka, dwunastnicy, w ostrych stanach astmatycznych oraz u dzieci poniżej 3 roku życia. Substancjami uzupełniającymi jest sacharoza, kwas askorobowy, sacharyna oraz aromat pomarańczowy. Jak twierdzą w opiniach na forum rodzice dzieci, lek świetnie sobie radzi podczas choroby i dosyć szybko prowadzi do udrożnienia dróg oddechowych, przez wykrztuszanie zalegającej wydzieliny.

Jakie opinie na forum posiada ACC Classic syrop dla dzieci?

ACC Classic syrop dla dzieci to roztwór doustny zawierający 0,02 g substancji czynnej czyli acetylocysteiny w 1 ml. Substancjami pomocniczymi są: sód, metyl parahydroksybenzoesanu. Jak wskazują opinie na forum syrop dla dzieci ACC Classic świetnie się sprawdza i odpowiednio rozrzedza wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych. Skutecznie ułatwia odkrztuszanie. Przeciwwskazaniami do stosowania leku są: alergia na którykolwiek składnik syropu, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, astma w zaawansowanym stadium. Opinie na forum wykazują, że dzieci chętnie zażywają syrop ze względu na ciekawy i zachęcający do wypicia smak. Pozytywne opinie wynikają także z faktu, że syrop dla dzieci ACC Classic bardzo szybko działa, jest wydajny. Dodatkową zaletą jest dołączona do zestawu mini strzykawka. Na forum czytamy także, że wadą syropu jest krótki termin przydatności do spożycia. Po otwarciu butelki można używać go jeszcze tylko przez 18 dni. Warto jednak podkreślić, że w przypadku wystąpienia objawów pierwsze co należy zrobić to udać się z dzieckiem do lekarza rodzinnego, który zbada dziecko i przepisze odpowiednie leki. Działanie na własną rękę może okazać się nieskuteczne.

Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE