Strona głównaLekiAcatar tabletki - opinie o produkcie

Acatar tabletki – opinie o produkcie

Acatar to lek stosowany w przypadku nieżytów nosa i niedrożności zatok. W aptekach widnieją różne wersje tego leku. Acatar Acti-Tabs zalecany jest do leczenia obrzęków  błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, a także w celu zahamowania kataru oraz pozbawienia uczucia zatkanego nosa. Acatar Zatoki jest stosowany w przypadku problemów z zatokami. W dalszej części artykułu poznasz opinie na temat Acatar Acti-Tabs, Zatoki, Allergy, Hydro Care, Control i Complex. Dowiesz się, który preparat jest lepszy Sudafed czy Acatar, a także poznasz dawkowanie leku Acatar. Zostań z nami i zapoznaj się z opiniami.

Acatar tabletki – jakie posiada opinie?

Acatar Acti-Tabs cieszy się świetnymi opiniami wśród osób, które stosowały ten środek. Jak wynika z opinii tabletki Acatar Acti-Tabs mają wiele zalet, m.in. mają zdolność do szybkiego wchłaniania się, udrażniania dróg oddechowych, są małe, co ułatwia połykanie, skutecznie łagodzą obrzęki błon śluzowych. Jedno opakowanie zawiera 12 tabletek. Dawkowanie wygląda następująco: dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia mogą zażywać 1 tabletkę Acatar Acti Tabs co 6 do 9 godzin. W ciągu 24h maksymalnie można zażyć 4 tabletki. Nie dopuszcza się stosowania leku przez dzieci poniżej 12. roku życia. 

Opinie na temat Acatar Zatoki

Acatar Zatoki działa w miejscu wystąpienia infekcji i skutecznie udrażnia zatoki. Acatar Zatoki składa się z ibuprofenu i chlorowodorku pseudoefedryny. Opinie potwierdzają, że Acatar Zatoki świetnie radzi sobie z udrożnieniem nosa, zmniejsza nieprzyjemne uczucie zatkanego nosa, ułatwia oddychanie, jest lekiem przeciwzapalnym oraz uwalnia zatoki od uczucia ucisku. W opakowaniu znajduje się 12 tabletek. Dawkowanie – dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia co 4 do 6 godzin, jednak nie więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin. Wskazaniem do stosowania leku jest występowanie objawów grypy, ból i niedrożność zatok, katar, ból głowy, gorączka.

Acatar Allergy – czy jest skuteczny?

Acatar Allergy jest szczególnie ceniony wśród osób cierpiących na alergie sezonowe. Wg opinii zwalcza objawy zapalenia błony śluzowej nosa. Zapobiega on działaniu histaminy, która wytwarza się podczas reakcji alergicznej i przyczynia się do powstawania uporczywego kataru, kichania, świądu. Acatar Allergy może być stosowany przez dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Acatar Hydrocare – czy cieszy się dobrymi opiniami?

Acatar Hydrocare to sprawy do nosa mającego za cel nawilżenie podrażnionej i wysuszonej śluzówki nosa. Jest to roztwór wody morskiej i olejków eterycznych. Stosuje się w przypadku wystąpienia zatkanego nosa, suchego nosa, podczas kataru alergicznego, uszkodzenia górnych dróg oddechowych. Opinie wskazują, że lek ma dobre działanie i szybko poprawia kondycję błony śluzowej nosa. Acatar Hydrocare daje uczucie świeżości, swobody oddychania. Dodatkowo odżywia i łagodzi zmiany zapalne w nosie. Dawkowanie: stosować mogą go dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia, 1-2 razy dziennie do każdego otworu nosowego. Warto wiedzieć, że środek ten może na dnie mieć osad. Wynika to z czynników technicznych i jest to normalne zjawisko, niewpływające na zmiany właściwości produktu.

Opinie o Acatar Control i Acatar Complex 

Acatar Control to aerozol do nosa. Opinie wskazują, że dobrze radzi sobie z udrażnianiem nosa, zmniejsza katar i ułatwia oddychanie. Radzi sobie z katarem alergicznym oraz tym wywołanym przeziębieniem. Dodatkowo świetnie oczyszcza błonę śluzową nosa. Dobrze sprawdza się wśród osób, które przez długi czas w ciągu dnia przebywają w pomieszczeniach klimatyzowanych, co wysusza błonę śluzową, ponieważ Acatar Control zmniejsza uczucie “suchego nosa”. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia mogą przyjmować 2-3 dawki razy razy na dobę do każdego otworu nosowego. Acatar Complex to suplement diety, który ma za zadanie wspierać układ odpornościowy. Niestety nie posiada zbyt wielu opinii. 

Sudafed czy Acatar – produkty których firm są lepsze?

Na rynku farmaceutycznym jest wiele lekarstw do walczenia z nieżytem nosa. Najbardziej popularne to Sudafed i Acatar. Odwieczne pytanie przewijające się na wielu forach to – Sudafed czy Acatar? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ obie firmy cieszą się bardzo dobrą opinią. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Ewa Burnejnikowa
Ewa Burnejnikowa
Z medycyną związana od ponad 15 lat. Przez ten okres odbyłam wiele staży w instytutach medycznych, gdzie mogłam pogłębić moją wiedzę oraz zdobyć praktykę.
Powiązane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE